Reklama

Pipo P9 a P1 = dva krát Android tablet s cenou pod tri stovky

Marek Šimunek

Pipo je značka, ktorá nie je u nás takmer vôbec známa. Sľubuje však výkonný hardvér za dostupnú cenu. Na náš trh prišla dvojica nových tabletov s názvom Pipo P9 a P1. Prvá z noviniek prináša 10,1“ displej s Full HD rozlíšením a technológiou IPS. O pohon operačného systému Android 4.4 sa bude starať štvorjadrový procesor Rockchip 3288. Pipo P9 bude navyše vybavený 2 GB operačnej pamäte a úložný priestor tohto modelu bude mať kapacitu 32 GB. O rovnakú veľkosť ho však budete môcť rozšíriť použitím microSD kariet. Okrem toho bude P9 disponovať aj slotom na SIM kartu.

Pipo P9

Pipo P9

Je málo pravdepodobné, že by sa našiel niekto, kto by s takto veľkým tabletom aj telefonoval, aj keď to P9 zvládne a ani posielanie a prijímanie SMS správ pre neho nebude problém. Častejšie však bude využívaný GSM modul pre dátové pripojenie. P9 však bohužiaľ nepodporuje už aj u nás sa rozširujúce LTE a tak si jeho majitelia budú musieť vystačiť s 3G pripojením. Prekvapením je však použitie kovu na zadnej strane tabletu, ktoré je prísľubom vyššej trvácnosti. Poteší aj prítomnosť GPS, mini HDMI, či microUSB konektoru s funkciou USB OTG Host. Dokonca priamo v balení nájdete aj microUSB kábel pre využívanie tejto funkcie. Pipo P9 bude vybavený batériou s kapacitou 8 800 mAh a jeho cena je 289,90 eur.

Pipo P9

Pipo P9

Pozrite si:

RECENZIA Pipo P1: 9,7“ tablet, ktorý dokáže telefonovať

Druhou novinkou je model Pipo P1, ktorý ponúkne menší 9,7“ displej s pomerom strán 4:3 a hlavne s vysokým rozlíšením 2 048 x 1 536 px. O jeho pohon sa stará rovnaký štvorjadrový procesor Rockchip 3288 a totožné sú aj pamäťové parametre. Aj v prípade modelu P1 budete môcť využívať 3G pripojenie vďaka slotu na SIM kartu. Pipo P1 však disponuje silnejšou batériou, ktorej kapacita je 10 000 mAh. Cena tabletu Pipo P1 je 269,90 eur. Obe novinky si môžete zakúpiť v e-shope tabletstore.sk.

Pipo P1

Pipo P1

Pipo P1

Foto: tabletstore.sk

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.