Reklama

Pioneer SmartCradle: konečne kvalitný GPS signál v aute

Marek Šimunek

Okrem množstva nových produktov a technológií nezaháľali počas veľtrhu CES 2011 v Las Vegas ani výrobcovia príslušenstva. Jedným z nich je aj spoločnosť známa najmä z audio oblasti Pioneer, ktorá v rámci veľtrhu predstavila aktívny držiak do auta Pioneer SmartCradle určený pre Apple iPhone. Jeho úlohou však nie je len telefón dobíjať ale aj zvýšiť kvalitu GPS signálu.

Pioneer SmartCradle pre iPhone

Aktívny držiak pre iPhone Pioneer SmartCradle nie je jediným aktívnym držiakom s vlastným GPS prijímačom pre Apple iPhone. Už dávnejšie bol totižto predstavený aj aktívny držiak TomTom, ktorý rovnako slúži aj na zlepšenie príjmu GPS signálu. Držiak TomTom má však jednu veľkú nevýhodu a tou je, že je vždy určený len pre jeden model iPhone. Na rozdiel od neho je Pioneer SmartCradle univerzálnym držiakom s možnosťou nastavenia a bez problémov do neho umiestnite všetky modeli iPhone alebo iPod Touch, ktoré sa po umiestnení do držiaku samozrejme budú aj nabíjať.

Pioneer SmartCradle pre iPhone

Držiak do auta pre iPhone Pioneer SmartCradle je pomerne drahým príslušenstvom. Iste ak niekomu poviete, že ste za držiak na váš telefón vyhodili 129 USD, spýta sa vás, či ste normálny. Tento držiak však nie je len aktívnym držiakom ale okrem pevného uchytenia na skle auta a možnosti dobíjania vášho iPhone má v sebe aj zabudovaný GPS prijímač, obdobne ako tomu je v prípade TomTom Car Kit-u. Ten značne zvýši citlivosť vášho iPhone pri príjme GPS signálu nie len v miestach zo slabým signálom ale podľa údajov výrobcu aj v tuneloch. Okrem zvýšenia citlivosti by držiak Pioneer SmartCradle mal zrýchliť lokalizáciu vašej aktuálnej polohy pri spúšťaní navigácie samotnej. Chýbať nebude ani automatické nastavovanie hlasitosti navigácie na základe okolitého hluku, tak ako to poznáme zo štandardných autonavigácií. Zabudovaný reproduktor v spojení s integrovaným mikrofónom umožní využívanie Pioneer SmartCradle ako handsfree. Aktívny držiak Pioneer SmartCradle by mal byť dostupný v priebehu prvého kvartálu tohto roku za cenu 129 USD (94,22 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.