Reklama

Pioneer MVH-7300 a MVH-8300 BT: Rozprávkové autorádiá?

Drahomír Piok

Pioneer rozširuje svoj sortiment, ktorý ponúka pre automobily, dvomi veľmi atraktívnymi modelmi autorádií. Nie som si istý či pojem autorádio je ešte na mieste, keď táto hračka slúži skôr ako mále multimediálne centrum zábavy v aute. Zariadenie kombinuje množstvo užitočných technológií, s ktorými bude jazda autom zas o niečo príjemnejšia.

Pioneer MVH-8300 BT

Predstavené modely Pioneeru MVH-7300 a MVH-8300 BT majú na vlas rovnakú konštrukciu. Pri vyššom a samozrejme aj drahšom MVH-8300 BT nájdeme aj integrovaný známy Parrot Bluetooth. Pri telefonovaní cez mobilný telefón užívateľ môže komunikovať cez externý mikrofón a reproduktory auta, alebo do rádia prehrávať svoj obsah. Inak je výbava oboch Pioneerov totožná. Dokážu prehrávať  súbory z USB kľúčov, SD/SDHC pamäťových kariet do 32 GB, majú audio vstup AUX a sú kompatibilné s výrobkami Apple (iPod a iPhone). Ako veľký nedostatok hodnotím chýbajúcu mechaniku pre CD a DVD nosiče, každí má asi v aute svoje obľúbené CD, ktoré mu vyhráva dookola. Na 3“ TFT LCD displeji môžeme prehrávať jedine DivX videá, našťastie prepojením s iPodom/iPhonom prehráme aj iné formáty, ale načo by sme to robili pre 3“ s malým rozlíšením? Niektoré zdroje hovoria aj o zobrazovaní navigácie, ktorú si ale s chýbajúcim GPS modulom neviem dobre predstaviť. Jedine pomocou nejakej Bluetooth „krabičky“.

Pioneer MVH-8300 BT

Hudobné súbory MP3, WMA , AAC alebo fotografie v JPEG prehráte bez problémov. Rádio je vybavené Sonic Center Control systémom, ktorý umožní ľahkú a dokonalú kalibráciu zvukového signálu. K dispozícií bude aj šikovný 8-pásmový grafický ekvalizér. Funkcie rádia sú výborné a nájdeme tu všetko od RDS, cez nahrávania posledných dopravných hlásení, BSM (obľúbené stanice) až po PTY hľadanie. „Fajnšmekrov“ poteší výkon 4x 50 W, ale aj 4 V výstup pre vylepšenie zvukovej aparatúry. Ovládanie má byť jednoduché a rýchle vďaka pohodlnému joysticku a trom základným tlačidlám. Podsvietenie má 113 rôznych kombinácií tak si vyberie určite každý tú svoju. Aby ste o rádio cez noc neprišli má čiastočne odnímateľný predný panel. Zaujímavé je aj príslušenstvo, ktoré je možné dokúpiť, diaľkové ovládanie alebo ovládanie na volant. Do predaja sa nové Pioneeri dostanú v priebehu tohto alebo budúceho mesiaca za zatiaľ neoznámenú cenu. Predpokladaná cena drahšieho modelu (MVH-8300 BT) sa bude pohybovať okolo 400 €.

Pioneer MVH-8300 BT

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.