Pininfarina PF0 – najkrajší a najrýchlejší elektromobil na obzore

ZDROJ | Pinifarina

Taliani chystajú vozidlo, o ktorom sa ani fanúšikom Tesly nesnívalo. Pininfarina PF0 je elektromobil s maximálnou rýchlosťou neuveriteľných 400 kilometrov za hodinu.

Počas autosalónu Montery Car Week, talianska firma Pininfarina predstavila športiak Pininfarina PF0. Na projekte sa podieľa aj firma Rimac, ktorá zapojila aj inžiniera pracujúceho na Porsche Mission E. Na jazdnom systéme vozidla spolupracoval aj Mahindra Racing Formula E tím. Zároveň na projekte spolupracujú bývalí inžinieri z Porsche a Bugatti.

Dizajn sa tvoril priamo v talianskej továrni Pininfarina SpA Design Studio v Cambiane v meste Turin. Odvážne krivky vozidla pripomínajú druhého Taliana, značku Lamborghini.

ZDROJ | Pininfarina

Pozrite siLamborghini Urus – Lambo SUV do každého terénu

Čo sa týka výkonu, budúci majitelia tohto prémiového elektromobilu sa môžu tešiť na 1 900 konských síl pod kapotou a maximálnu rýchlosť 400 kilometrov za hodinu. Z 0 na 100 kilometrov za hodinu dokáže auto vyštartovať za menej ako dve sekundy.

Vozidlo Pininfarina PF0 je plánované do roku 2020. Po tomto modeli chystá Pininfarina aj tri modely SUV, ktoré sú v pláne na najbližších päť rokov.

Prvým modelom má byť model PF-One so 140 kWh batériou a výkonom 940 koní. Pôjde o priameho konkurenta pre Lamborghini Urus, ktorý by mal zvládnuť z 0 na 100 kilometrov za hodinu do troch sekúnd.

ZDROJ | Pininfarina

Pozrite siPorsche bližšie predstavilo nový ekologický model Cayenne E-Hybrid

Druhým modelom SUV má byť konkurenciou pre Porsche Cayenne a tretí pre Porsche Macan. Tím Mahindra investoval do Pininfarini 100 miliónov dolárov a plánuje investovať ďalších 446 miliónov v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Čo sa týka ceny predstaveného modelu Pininfarina PF0, pod 2 milióny dolárov sa pravdepodobne nedostaneme. Plnohodnotné predstavenie vozu sa chystá na ženevskom autosalóne 2019. Čo na tento odvážny model z talianskej dielne poviete?

ZDROJ | Pininfarina

ZdrojPininfarina

Komentáre k článku