Pimax – prvý 8K VR headset z Kickstarteru

ZDROJ | Kickstarter

Pri všetkých VR headsetoch je kameňom úrazu nízke rozlíšenie. Nový projekt k Kickstarteru, Pimax, sa to snaží zmeniť a sľubuje neuveriteľné 8K rozlíšenie.

VR headset má 200° uhol pohľadu, čo je rozhodne viac, než má väčšina konkurencie. To znamená, že by ste počas hrania nemali vidieť žiadne čierne plochy, ale plnohodnotný VR zážitok vrátane periférneho pohľadu.

Spomínané rozlíšenie 8K je najväčšie na trhu a funguje tak, že pre každé oko je vyčlenená obrazovka s 4K Ultra HD rozlíšením. Budete sa tak pozerať až na 16,6 miliónov pixelov.

K headsetu dostanete aj dva pohybové ovládače v štýle Oculus Rift a headset umožňuje sledovanie vášho pohybu. Nechýbajú zabudované slúchadlá a zaujímavou funkciou je sledovanie pohybu očí.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siFacebook predstavil Oculus Go, VR headset s integrovaným mobilným hardvérom

Ak sa bojíte o nedostatok obsahu pre tento nový VR headset, vývojári Pimax začali spoluprácu s množstvom firiem vrátane BMW, Disneyland, Nvidia či Valve, aby vytvárali VR obsah.

Ak by ste chceli tvoriť obsah pre tento headset sám, autori vydali vývojársky kit. O kvalite headsetu sa môžeme presvedčiť aj z reakcií hráčov, ktorí si mali možnosť Pimax vyskúšať počas konferencií.

Okrem toho, že sa cítili akoby boli skutočne súčasťou iného sveta, sa vyjadrili, že ostatné headsety sú oproti Pimaxu ako staršia generácia konzol.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siCinera – Súkromný IMAX zážitok v tele VR headsetu

Predobjednávková cena VR headsetu Pimax je 499 dolárov s dátumom odosielania v januári 2018. Tomuto vravíme budúcnosť virtuálnej reality.

Samotný projekt je odsúdený na jednoznačný úspech, keďže za prvých pár dní sa mu na Kickstarteri podarilo naakumulovať takmer 10-násobok z cieľovej sumy 200 000 dolárov. Pimax ponúka na Kickstarteri aj lacnejšiu 5K verziu headsetu za 399 dolárov.

ZDROJ | Kickstarter

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku