Reklama

Pikoprojektor a MP3 prehrávač v jednom

Dominik Fúsek

Luna 100W nie je prvým výsledkom snaženia o skĺbenie miniatúrneho projektora s ďalšími zariadeniami. Spoločnosť BenQ ten svoj obohatila aj o videokameru (BenQ DV S11: dotykáč, Full HD, pico projektor… čo je to?), videli sme dokonca aj „pokusy“ s GPS a mapou (Maptor: mapa a projektor v jednom). Luna stavila na hudbu a multimédiá.

Sceptre Luna 100W

Novinka z dielne menej známeho výrobcu Sceptre by mohla svojím označením „100W“ evokovať, že ide o parameter hudobného výkonu. Nie je však tomu tak – Luna je síce veľmi zaujímavá, avšak nie zázračná skrinka. Napriek tomu si s hudbou rozumie dobre – minimálne z polovice je totiž hudobným, respektíve multimediálnym prehrávačom. Samozrejme si poradí s audio (MP3 / WMA / WAV) súbormi, navyše aj s obrázkami a videami (AVI / MOV / MPEG / JPEG / BMP). Práve s nimi súvisí hlavná prednosť novinky.

Sceptre Luna 100W

Touto prednosťou je integrovaný pikoprojektor. Ten využíva technológiu LCoS (Liquid Crystal on a Silicon), ktorá je podobná DLP, avšak namiesto zrkadiel využíva tekuté kryštály. Projektor dokáže premietať obraz s uhlopriečkou 5 – 50“ zo vzdialenosti do 99 palcov. Postačujúce je aj VGA rozlíšenie (640 x 480 b.). Problémom však takmer iste bude nedostatočná svietivosť – len 5 lúmenov. Kvalitné projekcie si tak pravdepodobne užijete len za (takmer) úplnej tmy. Ako úložisko využíva Luna 2 GB vnútornú pamäť, ako aj microSD karty do 32 GB, pričom „štartovaciu“ 2 GB vám výrobca pribalí. Cena gadgetu je v prepočte asi 125 €.

Sceptre Luna 100W

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.