Reklama

Piata generácia ochranného softvéru ESET

Dominik Fúsek

O nových produktoch počítačovej bezpečnosti od firmy AVG (Bezpečnostné novinky AVG pre rok 2012) sme vás informovali len nedávno, a už svoj softvér vylepšil aj ESET. Slovenská firma ESET predstavila produkty ESET Smart Security 5 a ESET NOD 32 Antivirus 5. Čo prinesú nové?

ESET Smart Security 5

Majoritných zlepšení je päť, dve z nich však budú dostupné iba v balíku Smart Security. Prvou novinkou je ESET Live Grid, ktorá nahradí nástroj ThreatSense.net. Ide o techniku založenú na cloud computingu, kde výrobca zbiera škodlivé súbory z celého sveta a potom tie vaše porovnáva s vytvorenou databázou. Výsledkom by mala byť účinnejšia a najmä rýchlejšia detekcia hrozieb. Druhou novinkou obsiahnutou len v Smart Security 5 je rodičovský zámok, ktorý vám umožní blokovať internetové stránky s nevhodným obsahom a chrániť vaše deti.

ESET NOD 32 Antivirus 5

Ďalšie tri funkcie už obsahuje aj lacnejší NOD 32 Antivirus. Výrobca vylepšil kontrolu pripojených externých médií (napr. USB kľúčov), ktoré sú podľa jeho výskumu stále častejšie zdrojom nákazy. Zdokonalený bol aj systém Advanced HIPS (Host-based Intrusion Prevention System), ktorý umožňuje zdatnejším používateľom nastaviť si rôzne správanie pre registre, procesy, aplikácie a súbory. Poslednou, už len kozmetickou zmenou, je tzv. herný režim. Počas používania aplikácií v režime na celú obrazovku vás už nebudú rušiť žiadne otravné pop-up okná. Softvér si môžete objednať na stránkach výrobcu za 49,90/39,90 € (Smart Security/NOD 32 Antivirus – lincencia na 1 rok), výrobca však z ceny poskytuje množstvo zliav až do výšky 50 %.

ESET NOD 32 Antivirus 5

Zdroj a foto: ESET

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.