Reklama

Photoshop odstráni nežiadúce predmety z vašej fotografie ešte inteligentnejšie

Zdroj | adobe
Juraj Recký
Zdroj | adobe
Zdroj | adobe

Content-Aware v Photoshope je tak trochu mágia v odstraňovaní nežiadúcich predmetov z fotografie. Adobe vrámci funkcie ponúkne vylepšenia.

Pre začínajúcich fotografov, retušérov alebo grafikov je funkcia Content-Aware obrovská pomoc, pre tých skúsenejších zasa vítané šetrenie času. Adobe Photoshop touto funkciou dokáže nahradiť nechcené objekty alebo ľudí na obrázku, presne vypočítanými pixlami, tak ako by sa nechcený objekt na fotke nikdy nenachádzal.

Samozrejme, aj keď to znie úžasne, softvér z vás génia za noc nespraví. V aktuálne verzií má Content-Aware svoje nedostatky, pri zložitých obrazoch doslova tápe, a najmä vy musíte pochopiť ako pracuje, aby ste z funkcie dostali maximum.

Naviac je funkcia veľmi automatická a aktuálne ponúka minimum nastavení. To sa však má zmeniť. Ukazuje to krátke video priamo z dielne Adobe. Najnovšie si budete pri používaní Content-Aware vedieť vybrať, ktoré pixle má softvér použiť pri nahrádzaní nežiadúceho objektu na fotografii.

Podľa videa budete mať pri výbere pixlov, ktoré bude mať Photoshop použiť, tri možnosti. Pri možnosti Rectangular sa bude Photoshop správať, tak ako doteraz. Teda automaticky vyberie pixle, ktoré uzná za vhodné a nahradí nim požadovaný priestor.

Zdroj | Adobe

Nová možnosť Auto analyzuje kompletne celú fotografiu a podľa toho nahradí pixle. Podľa zverejneného videa to vizerá, akoby Adobe do Photoshopu uväznili naozaj šikovného retušéra.

Zdroj | Adobe

Treťou novou možnosťou je Custom, ktorá vám dá nad Content-Aware úplnú moc, tým spôsobom, že budete vyberať pixle, ktorými má byť nežiaduci objekt nahradený. V skratke. Označíte čo chcete z fotografie odstrániť a v druhom kroku vyznačíte pixle, ktorými má byť objekt nahradený.

Zdroj | Adobe

Spoločnosť pod videom neuviedla presne kedy vylepšenia sprístupní, no dá sa očakávať, že po tradičnej Adobe konferencii. Tá sa má uskutočniť 4. novembra.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.