Reklama

Photokina 2014 | V pretekoch o maximálny zoom sa do vedenia dostáva Canon

Marek Šimunek

Ako ďaleko dovidíš? Asi tak nejako sa navzájom naťahujú výrobcovia ultrazoomov. Po Nikone COOLPIX P600Panasonicu Lumix DMC-FZ72, ktorý sa chvastali 60 násobným zoomom, prichádza Canon PowerShot SX60 HS. Ten ponúkne až 65 násobné optické priblíženie, čo v prepočte na kinofilm predstavuje rozsah 21 mm až 1 365 mm. Stáva sa tak súčasným rekordmanom.

Canon PowerShot SX60 HS

Samotný objektív ponúkne svetelnosť f/3,4 až f/6,5 a disponuje aj množstvom vlastností, ktoré by vám mali pomôcť pri fotografovaní a sledovaní vzdialených objektov pri maximálnom priblížení. Medzi tieto funkcie patrí aj Advanced Zoom Framing Assist, ktorý sa postará o zachovanie určenej časti objektu v snímke automatickým približovaním a vzdialením pre zachovanie vami zvolenej kompozície.

Canon PowerShot SX60 HS

Canon PowerShot SX60 HS disponuje aj upraveným 1/2,3“ CMOS senzorom s rozlíšením 16,1 Mpx, ktorému sekunduje procesor DIGIC 6. Samozrejme okrem fotografií sa SX60 HS môže pochváliť aj Full HD videom (1080p/60fps). Z bezdrôtových možností v novinke nájdeme Wi-Fi a NFC. Canon PowerShot SX60 HS sa v predaji objaví v priebehu nasledujúceho mesiaca, pričom jeho cena je na US trhu stanovená na 549,99 USD.

Foto: Canon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.