Reklama

Photokina 2014 | Samsung NX1 - nová foto vlajková loď

Marek Šimunek

Nový Samsung NX1 bude fotoaparátom najmä pre náročnejších používateľov, ktorí ocenia všetky jeho možnosti. Ponúka totiž BSI CMOS senzor formátu APS-C s rozlíšením 28 Mpx a v spojení s unikátnym systémom ostrenia NX AF System III. Ten pokryje 90% scény pomocou 205 bodov fázovej detekcie. Už by sa tak nemalo stať, že budú vaše fotografie rozostrené. Rovnako by mal systém ostrenia spoľahlivejšie sledovať objekt, ktorý si určíte. Spracovanie obrazu má na starosti aktualizovaný procesor DRIMe V, ktorý poskytne ešte vyššie hodnoty citlivosti ISO, ako v prípade predchodcov. Samsung sa chváli hodnotami až ISO 51 200.

Samsung NX1

Samozrejme okrem fotografií si budete môcť užívať aj videá a to konkrétne v 4K rozlíšení (30 fps). Ostatná výbava novinky zahŕňa chuťovky, ako je napríklad horčíkové telo, alebo samostatný displej, ktorý zobrazuje okrem stavu batérie aj hodnotu ISO, nastavenie vyváženia bielej, automatického zaostrenia, či hodnoty uzávierky a clony. NX1 myslí aj na bezdrôtové pripojenie a tak nechýba Bluetooth v kombinácii s NFC, či rýchly Wi-Fi 802.11ac modul.

Chcete vedieť cenu? Tá nebude nijako nízka. NX1 si totiž na americkom trhu cení svoje telo na 1 499 USD a za 2 799 USD môžete dostať balenie, v ktorom okrem tela nájdete aj sekundárny grip, battery grip a 16-50mm f/2,8 S objektív. Spolu s novým fotoaparátom sa bude predávať aj nový objektív 50-150mm f/2,8, ktorý ponúkne štvorosú stabilizáciu obrazu.

Samsung NX1

Foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.