Reklama

Photokina 2014 | Ricoh WG-M1 je malá akčná kamera ako z iného sveta

Marek Šimunek

Spoločnosť Ricoh je skôr známa vďaka značke Pentax, to jej však nebráni v tom, aby na výstave Photokina 2014 predstavila akčnú kameru WG-M1. Ako väčšina podobných kamier je aj táto určená pre ľudí, ktorí stratili pud sebazáchovy a svoje púte za vyššími dávkami adrenalínu si radi dokumentujú. Poslúži im k tomu 14 Mpx CMOS senzor, ktorý je okrem fotografií samozrejme schopný natáčania Full HD videa (1080p). Ten sa bude na svet pozerať cez širokú 160° optiku s clonou f/2,8.

Ricoh WG-M1

Celé telo kamery bolo vytvorené tak, aby bolo odolné vode, takže si túto kameru môžete zobrať aj na kurz potápania, za predpokladu, že na šošovku namontujete špeciálny chránič. Nezabudnite však inštruktorovi povedať nech neklesnete do hĺbky väčšej ako 10 metrov, lebo to by už táto kamera nezvládla. Samozrejme si WG-M1 nerobí starosti ani z nejakých pádov z výšky 2 metrov a nič sa jej nestane ani pri teplotách na úrovni -10 °C. Na rýchlu kontrolu toho, čo ste natočili vám bude musieť stačiť malý 1,5“ farebný LCD displej, prípadne váš smartfón, vďaka Wi-Fi pripojeniu.

Akčná kamera Ricoh WG-M1 by sa mala začať predávať v čiernej a oranžovej farbe v priebehu októbra, pričom jej odporúčaná cena pre americký trh je stanovená na 299,95 USD.

Foto: Ricoh

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.