Reklama

Photokina 2014 | Fujifilm X100T – šikovný retro kompakt má aj diaľkomer

Števo Porubský

Fujifilm X100T

Po modeloch X100X100s Fujifilm predstavuje model X100T, ktorý v prakticky rovnakom tele prináša viacero vylepšení. Zásadným ani tak nie je APS-C X-Trans CMOS II senzor, ktorý poznáme už z modelu X100S, ale skôr jeho funkcie. Okrem zvýšenej citlivosti až do úrovne ISO 51 200 (v rozšírenom režime) má 16,3 Mpx snímač nielen AF na báze detekcie kontrastu, ale aj fázovú detekciu. Snímač je uložený za známym Fujinon objektívom s pevným ohniskom (23 mm po prepočte) so svetelnosťou f/2,0. Výrazného zlepšenia sa dočkal hlavne displej, ktorý pri uhlopriečke 3 palce ponúkne rozlíšenie cca 720 x 480 pixlov.

Ešte väčšiu pozornosť si u vývojárov vyslúžil hybridný hľadáčik, ktorý okrem jemného polopriesvitného displeja s rozlíšením 1 024 x 768 px má aj merač vzdialenosti. Hľadáčik dokáže súčasne zobrazovať zaostrenú oblasť s použitím vstavaného ND filtra. Stačí otočiť ostriacim krúžkom na objektíve a zobrazí sa pohľad v štýle mechanického diaľkomeru. Navyše podľa výrobcu možno voliť z režimov Focus Peaking a Digital Split Image a meniť zväčšenie zaostrenej oblasti.

Fujifilm X100T

Samozrejmosťou je množstvo ovládacích prvkov v starodávnom štýle – kruhové voliče aj okolo objektívu, 7 tlačidiel, ktorým môžete nastaviť rôzne funkcie. Zaujímavo znie režim simulácie filmu Classic Chrome, ktorý poskytuje tlmené tóny a hlboké farby. Nechýba možnosť snímania do RAW, manuálne režimy PASM, časozberné snímanie či Full HD video pri 30 fps. Majiteľov tiež poteší zabudovaný Wi-Fi modul pre bezdrôtové spojenie so smartfónom, tabletom či WLAN sieťou. Novinka sa objaví na trhu do konca roka s cenou okolo 1 200 €.

Fujifilm X100T

Foto: Fujifilm

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.