Reklama

Photokina 2014 | Canon PowerShot G7 X útočí na Sony RX100 nielen veľkým senzorom

Marek Šimunek

Nový Canon PowerShot G7 X je určený najmä milovníkom kompaktov, ktorí okrem automatického režimu ocenia aj bohaté možnosti manuálnych nastavení. G7 X má skutočne čo ponúknuť, pričom základom je 1“ BSI CMOS senzor, takže bude novinka smelo súperiť s modelom Sony RX100. Samotný senzor v prípade PowerShotu G7 X ponúkne rozlíšenie 20,2 Mpx.

Canon PowerShot G7 X

Na svet sa pritom bude pozerať prostredníctvom objektívu s rozsahom 24 – 100 mm, čo predstavuje 4,2 násobné optické priblíženie. Potešením je viac než dobrá svetelnosť objektívu, ktorá predstavuje hodnoty f/1,8-2,8. Na rozdiel od konkurenčného modelu od Sony neponúkne G7 X elektronický hľadáčik a tak si kompozíciu budete musieť postrážiť pomocou 3“ dotykového displeja. Ten je mimochodom výklopný o 180 stupňov, takže na svoje si prídu aj „selfisti“.

Spracovanie obrazu má na starosti moderný procesor DIGIC 6. Aj vďaka nemu sa môže novinka pochváliť sekvenčným snímaním na úrovni 6,5 fps. Hodnota ISO sa v prípade G7 X zastaví na ISO 12 800. Okrem fotografií samozrejme zvládne aj nahrávanie videa, pričom sa môžete tešiť na Full HD video (60p). Z bezdrôtových možností pripojenia nájdete v novinke Wi-Fi a NFC.

Canon PowerShot G7 X

Canon PowerShot G7 X by sa mal v predaji objaviť v priebehu októbra, pričom jeho cena je pre americký trh stanovená na 699,99 USD.

Foto: Canon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.