Reklama

Photokina 2014 | 7D Mark II je najlepšia zrkadlovka od Canonu bez full-frame senzoru

Marek Šimunek

Mnohí fanúškovia značky Canon sa na novinku v podobe modelu EOS 7D Mark II veľmi tešili. Máme pre nich dobrú správu. Najlepšia zrkadlovka od Canonu bez full-frame snímača je konečne tu. Spoločnosť ju totiž predstavila počas výstavy Photokina 2014.

POZRITE SI: RECENZIA Canon EOS 7D Mark II – nový rýchlik je konečne na trhu

Canon EOS 7D Mark II

Začneme netradične cenou. Tá je pre americký trh stanovená na 1 799 USD. Pripomíname, že cena platí pre telo samotné! Čo však takáto odvážna cena znamená pre používateľa? V prvom rade je potrebné uznať, že 7D Mark II je poriadnym krokom vpred oproti predchádzajúcemu modelu. V skratke sa dá povedať, že v tomto fotoaparáte nájdete všetky funkcie a vychytávky, ktoré by ste chceli od profesionálneho fotoaparátu. Jediným rozdielom teda ostáva absencia 35 mm senzoru.

Na svet sa EOS 7D Mark II teda bude pozerať prostredníctvom 20,2 Mpx APS-C CMOS snímača, ktorý je ešte vylepšený oproti modelu 70D. O spracovanie obrazu sa bude starať procesor DIGIC 6 a 7D Mark II sa bude môcť pochváliť aj hodnotami ISO až na úrovni ISO 51 200. Sekvenčné snímanie novinka zvládne rýchlosťou 10 fps, samozrejme v plnom rozlíšení, pričom v tichom móde je to 4 fps.

Canon EOS 7D Mark II

Nárast nastal aj v počte ostriacich bodov. Ten narástol z pôvodných 19 na súčasných 65. Vylepšené by malo byť aj ostrenie počas natáčania videa. Canon tvrdí, že výkon ostriaceho systému sa pri natáčaní videa vyrovná tomu, čo by ste očakávali od kamery. Nastaviť si môžete aj rýchlosť akou bude kamera preostrovať pri sledovaní objektu. Keď sme už pri videu, tak Canon EOS 7D Mark II zvládne nahrávanie Full HD videa (1080p/60fps), pričom video je ukladané na CF, alebo SD kartu. Jeho formát môže byť MP4, alebo MOV.

Canon EOS 7D Mark II

Porty, ktoré nájdete na tele EOS 7D Mark II zahŕňajú HDMI, USB 3.0, vstup pre mikrofón, výstup pre slúchadlá a samozrejme aj konektor pre pripojenie bleskov, alebo diaľkového ovládania. Samotné telo nového Canonu EOS 7D Mark II je vytvorené zo zliatiny horčíka a by malo vydržať podstatne viac, ako predchádzajúci model. Je odolné voči prachu a vode, takže ak využijete odolnejšie objektívy nebude problém ani fotenie v silnom daždi. Silnejšia bude aj batéria, keďže 7D Mark II bude poháňať LP-E6N. Novinka by sa mala v obchodoch objaviť v priebehu novembra, pričom okrem tela samotného bude v predaji aj kit s objektívom 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM. Ten bude na americkom trhu stáť 2 149 USD.

Canon EOS 7D Mark II

Foto: Canon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.