Reklama

photokina 2012 | retro kompakt so svetelným objektívom od Fujifilm-u

Marek Šimunek

Fujifilm samozrejme nesmie na výstave photokina 2012 chýbať. A čo si pre nás tento japonský výrobca prichystal? Novinkou bude kompaktný fotoaparát Fujifilm profi radu X, ktorý kombinuje svetlý objektív s retro dizajnom a manuálnym ovládaním zoomu, podobne ako v prípade „dospelých“ fotoaparátov.

Fujifilm XF1

Tak ako sme už včera písali, retro je jednoducho in. A kto chce byť trendy musí mať fotoaparát s retro dizajnom. Japonský Fujifilm zjavne chce ísť s dobou. Veď sa na jeho novinku postačí pozrieť. Nový kompaktný Fujifilm XF1 ponúka dizajn, ktorý vo vás hneď prebudí spomienky na dávne časy. Dizajn však nie je všetko. XF1 totižto ponúkne aj vynikajúce parametre. Už 2/3“ EXR CMOS senzor s maximálnym rozlíšením 12 Mpx je prísľubom viac ako dobrých výsledkov. Výhodou použitého senzoru nie je len jeho veľkosť, ale hlavne podpora technológie EXR. Vďaka nej môžete fotiť fotografie na plné rozlíšenie (režim EXR HR), prípadne nechať polovicu senzorov fotiť tiene a polovicu fotiť svetlé body (EXR DR) a získať tak fotografiu s výrazne lepším dynamickým rozsahom, ale polovičným rozlíšením. Posledný režim (EXR SN) slúži na potlačenie šumu vo fotografii zlučovaním jednotlivých bodov pri menšom rozlíšení (6 Mpx).

Fujifilm XF1

Ďalšou veľkou výhodou je objektív Fujinon s štvornásobným optickým priblížením, ktorý poskytne svetelnosť nádherných f/1,8 na najširšom ohnisku 25 mm. Na tom najdlhšom, ktoré činí 100 mm však už bude jeho svetelnosť priemerných f/4,9. Chýbať samozrejme nemôže optická stabilizácia a manuálne ovládanie zoomu pomocou krúžku okolo objektívu. Okrem automatiky ponúkne XF1 aj manuálne režimy. Citlivosť ISO končí na 3200, ale b prípade že oželiete rozlíšenie môžete ju zvýšiť na 6400 pri 6 Mpx fotografiách, alebo dokonca na 12800 pri rozlíšení 3Mpx. Samozrejmosťou v tejto tiede kompaktov je možnosť natáčania videa. V prípade Fujifilm XF1 to je video v FullHD rozlíšení pri 30 fps a počas natáčania môžete priamo vytvárať aj fotografie. Okrem automatického režimu budú mať budúci majitelia k dispozícii aj kreatívne funkcie ako napríklad Motion Panorama 360, 3D snímky, Super Inteligent Flash a rôzne funkcie pre rozmazanie pozadia a potlačenie šumu. Predaj nového kompaktu Fujifilm XF1 by sa v troch farebných prevedeniach mal začať už tento mesiac, pričom jeho predajná cena nie je v súčasnosti známa.

Fujifilm XF1

Foto: Fujifilm

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.