Reklama

photokina 2012 | Nový ultrazoom Leica, či len prezlečený Panasonic?

Marek Šimunek

Nemecký výrobca Leica má niekoľko modelov, ktoré predstavujú unikátne riešenia. Cena týchto modelov sa však pohybuje v dimenziách, ktoré nie sú určené každému. Cenovo dostupnejšie modely sú naopak často prebalenými fotoaparátmi spoločnosti Panasonic. Obdobný je aj príbeh nového modelu Leica V-Lux 4.

Leica V-Lux 4

Aj napriek tomu, že Leica je nemecká firma, má toho veľa spoločného s japonským Panasonicom. Veď väčšina lepších kompaktov japonského výrobcu používa objektívy z Nemecka. Naopak je tomu v prípade ak chce Leica vyrobiť fotoaparát, ktorého cena nebude horibilná. Presne toto je prípad nového ulrazoomu Leica V-Lux 4. Ak sa na túto novinku totižto pozriete bližšie pravdepodobne vám neunikne podobnosť s ultrazoomom Panasonic Lumix FZ200. Podobnosť však nie je nevýhodou. Veď vďaka nej môže Leica V-Lux 4 ponúknuť 1/2,33“, 12 Mpx CMOS senzor s vynikajúcimi vlastnosťami najmä v slabom osvetlení. To však nie je nič, čo by ste nenašli aj u iných ultrazoomov. V čom však Leica boduje rovnako ako spomínaný Panasonic, je objektív. Ponúkne totižto 24 násobné optické priblíženie (25 – 600 mm) s konštantnou svetelnosťou f/2,8 po celom rozsahu!

Leica V-Lux 4

Senzor v kombinácii s takto svetelným objektívom a možnosťou vyhnať citlivosť ISO až na 6400 je veľmi dobrá kombinácia pre nejedného nadšenca fotografie. Scénu môžete okrem elektronického hľadáčika s rozlíšením 1,4 Mpx sledovať aj na 3“ výklopnom displeji, ktorý slúži aj na ovládanie celého fotoaparátu. Možnosť natáčania FullHD videa pri frekvencii až do 60 fps už hádam ani nie je potrebné spomínať. Potešením je, ale AVCHD formát videa. Nový ultrazoom Leica V-Lux 4 by sa mal u dealerov Leica objaviť v priebehu novembra za doposiaľ neznámu cenu. Potešením však je, že ak sa namiesto Panasonicu rozhodnete pre Leicu, priamo v balení získate aj softvér na spravovanie a úpravu fotografií Adobe Lightroom 4.

Leica V-Lux 4

Foto: Leica, Leicarumors.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.