Reklama

photokina 2012 | 50-násobný zoom? Toto šialenstvo sa volá Canon SX50 HS!

Marek Šimunek

Canon okrem svetelného kompaktu radu PowerShot G predstavil aj kompaktný fotoaparát PowerShot SX50 HS, ktorý sa môže ako prvý pýšiť 50 násobným zoomom! Áno čítate správne, je tam číslovka päťdesiat. Jednoducho už nebude pre vás nič priďaleko.

Canon PowerShot SX50 HS

Canon sa svojím novým ultrazoomom PowerShot SX50 HS rozhodol opustiť imaginárne preteky o čo najväčšie rozlíšenie snímača a nabral úplne nový smer. Novým cieľom je maximálne priblíženie v malom tele. Novinka, ktorú Canon predstavil je totižto jediným kompaktným ultrazoomom, ktorý zvládne priblížiť objekty 50 násobne! Ak si hodnotu priblíženia prepočítame na kinofilm získame veľmi zaujímavý rozsah ohnísk od širokoúhlych 24 mm až po rekordných 1 200 mm. K tomu je ešte potrebné pripočítať aj špeciálny digitálny zoom označovaný Canonom ako ZoomPlus, ktorý priblíženie zvýši na 100 násobné a bežný digitálny zoom dokonca na 200 násobné. Samozrejme, že pri použití digitálneho priblíženia už musíte rátať so stratou kvality fotografie.

Canon PowerShot SX50 HS

Vzhľadom na vysoké priblíženie hádam nikoho neprekvapí pomerne tmavý objektív, ktorého svetelnosť je na najmenšom ohnisku f/3,4 a v prípade využitia ohniska 1 200 mm to bude pomerne nepríjemných f/6,5. Pri maximálnom priblížení istotne príde vhod stabilizácia obrazu a poteší aj 1/2,3 CMOS BSI senzor s rozlíšením 12 Mpx. Ten samozrejme okrem statických záberov, ktoré môžu mať formát JPEG, alebo RAW zvládne aj nahrávanie FullHD videa so stereo zvukom pri 24 fps. O spracovanie obrazu sa postará známy procesor DIGIC V. Citlivosti dosahujú hodnoty od ISO 80 až po ISO 6400. Pre kontrolu snímok poslúži polohovateľný 2,8“ LCD displej. Predaj nového Canonu PowerShot SX50 HS by sa mal začať v priebehu októbra za odporúčanú cenu 479 €.

Canon PowerShot SX50 HS

Foto: Canon

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.