Reklama

Photo Movie Creator: fotografie v Androide inak. Krajšie!

Dominik Fúsek

Čo sa týka kvality softvéru, kráľom mobilných operačných systémov je stále iOS od Applu. Avšak v poslednej dobe začínajú veľké spoločnosti stále častejšie programovať aj na OS Android. Rovnako sa rozhodla aj spoločnosť Sony, resp. jej softvérová divízia Sony Digital Network Applications. Výsledok jej činnosti sa už objavil aj na Markete.

Photo Movie Creator

Mnohí z vás si určite spomenú na v tej dobe pokročilú aplikáciu Video DJ, ktorá sa nachádzala na mobiloch značky Sony Ericsson s uzavretým systémom. A mnohí ju snáď ešte dnes používate. Možno práve tu sa výrobca inšpiroval a vytvoril jednoduchý, no užitočný nástroj pre smartfóny a tablety s OS Android. Photo Movie Creator slúži na vytváranie videí (resp. prezentácií vo forme videa) z albumov fotografií. Jednoducho stačí vybrať priečinok, v ktorom máte umiestnené fotografie z určitej príležitosti, o ostatné sa už postará program.

Photo Movie Creator

Do videa môžete pridávať aj vlastné hudobné stopy, meniť prechody medzi snímkami či zvoliť jednu z 18 predvolených šablón (tri v každej z kategóríí – cestovanie, svadba, deti, každodenný život, víkend, šport). Samozrejme môžete video uložiť do smartfónu alebo sa s ním pochváliť na Facebooku. Aplikácia však neslúži na editáciu bežných videí. Na Markete sa nachádza platená a trial verzia. Na Slovensku stále Android aplikácie nakupovať nemôžeme, nepodarilo sa nám však stiahnuť ani skúšobnú verziu. Pravdepodobne nie je dostupná v našom regióne. Ak vás zaujímajú aj ďalšie aplikácie a hry bežiace na OS Android, sledujte našu pravidelnú rubriku.

Photo Movie Creator

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.