Reklama

Phonebloks umožní poskladať si vlastný smartfón ako LEGO

Marek Šimunek

Čo by ste povedali na možnosť poskladať si mobil presne podľa svojich predstáv a iba s funkciami, ktoré skutočne a reálne využijete? Presne takáto myšlienka napadla holandského dizajnéra Davea Hakkensa. Jeho koncept skladačkového telefónu nesie názov Phonebloks.

Phonebloks

V hlave dizajnéra Davea Hakkensa sa objavila skutočne unikátna myšlienka v podobe smartfónu, ktorý by ste si vedeli poskladať presne podľa svojich požiadaviek a predstáv. Jeho mobilná skladačka je zložená z rôznych častí, ktoré do seba zapadajú. Ak teda nepotrebujete kameru, ale radšej by ste chceli silnejšiu batériu, jednoducho si vyberiete modul s fotoaparátom a nahradíte ho modulom s doplnkovou batériou. Samozrejme využitie si toto riešenie nájde aj v prípade, ak by došlo k poškodeniu niektorého modulu. Prestane vám napríklad pracovať Wi-Fi? Za zlomok ceny si budete môcť vymeniť celý jeho modul v pohodlí domova a nebudete musieť riešiť žiadny servis.

Ak by sa tento nápad ujal, jednoducho by ste nemuseli každý rok kupovať nový smartfón, len preto, aby ste mali v ňom všetky nové funkcie. Rovnako postačí kúpiť iba jednotlivé moduly, ktoré sa o tieto nové funkcie starajú. Bohužiaľ Phonebloks je ešte stále len víziou a Dave Hakkens sa v súčasnosti snaží zistiť, či by bol o podobné riešenie aj reálny záujem. Stránku jeho projektu už podporilo viac ako 900 tisíc ľudí. Súčasne sa Dave snaží konzultovať tento svoj geniálny nápad s výrobcami mobilov, či by mali reálny záujem o podobné riešenie. Nám ostáva len dúfať, že sa tento nápad ujme a čoskoro si budeme môcť doma skladať vlastné smartfóny, podobne ako LEGO.

Phonebloks

Foto: Phonebloks.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.