Reklama

Philips ukázal nové OLED televízory s ešte lepším obrazom aj zvukom

Roman Calík

TP Vision, výrobca televízorov Philips, nám v Amsterdame okrem hitu the one ukázal aj najnovšie OLED TV s 3. generáciou procesoru P5. Obraz bude ešte krajší a zvuk výraznejší. Nebude chýbať ani najnovší Android TV Pie.

Nové portfólio televízorov Philips opäť vsádza na technológiu OLED pri najvyšších modeloch. Práve modely OLED TV 804/854 ako jediné ponúknu 4K OLED UHD panel a to s 55 alebo 65 palcovou uhlopriečkou. Ich najväčšou výhodou by mal byť práve obraz, a to nielen kvôli použitiu panela OLED.

Obe novinky totiž prichádzajú s najnovšou 3. generáciou duálneho procesora P5, ktorý má o 20% vyšší výkon. Mimochodom, už pôvodný procesor zožal množstvo úspechov v podrobných testoch obrazovej kvality.

Nový procesor P5 3. generácie pozostáva z dvojice procesorov P5 Pro a P5, ktoré vylepšujú zobrazované detaily, znižujú šum a môžete sa tešiť aj na jasnejší obraz práve pri zobrazovaní tmavých scén. Pozrite sa na ukážku, čo dokáže nová 3. generácia procesora napríklad pri zobrazení krajiny. Stromy sú ostrejšie aj obloha ešte čistejšia.

Vďaka novému procesoru by ste mali získať prirodzenejší obraz s vyšším kontrastom a vyššou ostrosťou, samozrejme s krajšími a realistickejšími farbami.

Špeciálne pri tmavých scénach by ste mali zaregistrovať rozdiel nielen v porovnaní s pôvodnou generáciou, ale aj s konkurenciou. Detaily budú jednoducho viditeľnejšie.

Dokonca aj pri pozeraní HDR obsahu by ste mali získať lepší pocit zo zobrazených scén. Všimnite si oblohu na fotografii nižšie s procesorom P5 Pro 3. generácie.

Dokonca s novým procesorom P5 3. generácie získate krajší obraz aj pri Dolby Vision. K dispozícii sú totiž dva Dolby Vision módy Dark/Bright. Práve pri Dolby Vision Bright sa do výsledného obrazu zapája aj procesor P5 3. generácie. Okrem toho však Philips vytvoril trojicu vlastných HDR smart módov, s ktorými by ste si mali užiť kvalitnejší obraz.

Rozdiel sme počas prezentácie videli. Zaujímavé je, že Philips sa nebojí porovnania s konkurenciou a tak sme sa pozreli na porovnanie priamo s tými najlepšími modelmi od LG, Samsungu či Sony.

 

Samozrejmosťou je zlepšenie aj pri HDR10/HDR10+. Jednoducho nové OLED panely s procesorom P5 3. generácie budú patriť medzi špičku na trhu, keďže nestačí mať len dobrý panel, ale dôležité je sa pohrať aj s obrazom, zlepšiť zobrazenie tmavých scén, detailov, farieb či odstrániť nežiadúce prvky zo zobrazovaného obrazu.

A ako vyzerá nový model Philips OLED 854? Môžete sa tešiť na čistý dizajn s minimálnymi rámikmi okolo OLED panelu. Tmavý chrómový stojan v tvare písmena T je úplne minimalistický s neprehliadnuteľným logom Philips.

Tešiť sa môžete na jas panela až 1000 nitov a okrem podpore Dolby Vision aj podporu Dolby Atmos pre výraznejší zvuk. Celkovo zvukový systém Philips 2.1 televízora má 50W.  Rovnako ako ďalšie modely s OS Android, aj v tomto prípade nebude chýbať najnovší Android TV Pie s Google Assistant a podprou systému Alexa. Samozrejmosťou je aj 3-stranný Ambilight.

Model OLED804 zdieľa s 854 identické parametre, pričom ešte sme nespomenuli že pre bežiaci systém Android je využitý štvorjadrový procesor, operačná pamäť RAM má 3 GB a interná flash pamäť 16 GB.
Rozdielny je najmä stojan, v tomto prípade s tenkými nožičkami aj s gravírovaným nápisom Georg Jensen.

 

Zaujímavé je aj diaľkové ovládanie, ktoré je tenkou tyčinkou v chrómovom prevedení. Identické (druhé) diaľkové ovládanie nájdete aj pri OLED854, avšak už v matnom prevedení, ako vidíte na obrázku nižšie.

Pozrite si

Philips chce zaujať s jedinou telkou the one. Bude to bestseller?

Philips však nekončí svoje portfólio len OLED modelmi. V ponuke nájdete aj zaujímavé modely série Philips 8804 s 50, 55 a 65 palcovou uhlkopriečkou. V tomto prípade ide o 4K WCG TV LED panel s procesorom P5.

Zaujímavosťou je tu okrem 3-stranného Ambilightu či podpore Dolby Vision a Dolby Atmos práve špičkový zvukový systém od Bowers & Wilkins s rovnakou konfiguráciou ako pri vlajkovej lodi OLED+ 903 z miného roka!

Zvuk je tak naozaj špičkový a žiadny dodatočný soundbar rozhodne nebudete potrebovať. Navyše televízor vyzerá veľmi pekne, pretože dvojica predných reproduktorov je ukrytá v zvukovej lište pod spodným okrajom televízora. Tá je navyše pokrytá tkaninou od spoločnosti Kvadrat. Rovnako zaujmú aj sklenené nožičky s logom Philips či práve Bowers & Wilkins.

V portfóliu Philips nebude chýbať ani séria 4K modelov 7504, ktorá chce tiež zaujať kvalitným zvukom, taktiež podporou Android TV Pie, 3-strannám Ambilightom či špičkovým obrazom vďaka procesrou P5 v kombinácii s dobrou cenou.

Pripomeňme, že eso v rukáve z ponuky Philips by mala byť práve séria 7304 označované aj ako the one. Tej sme venovali u nás samostatný článok.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.