Philips sa pochválil televízorom s umelou inteligenciu OLED+935

ZDROJ | Philips

Spoločnosť TP Vision včera predstavila množstvo noviniek z oblasti audiovizuálnej zábavy. Ukázala nový televízor najvyššej rady se zvukom od Bowers & Wilkins, slúchadlá s aktívnym potláčaním hluku, nové soundbary vrátane prémiových (Philips Fidelio) a tiež nový bezdrôtový audio systém, ktorý všetky tieto zariadenia spája do smart domácnosti. My si dnes povieme, čo ponúka OLED+935.

Súčasťou všetkých Philips OLED TV modelovej rady 2020 sú interne vyvinuté funkcie umelej inteligencie. TP Vision teraz pridáva ku 4. generácii procesorov P5 druhý jednoúčelový čip s AI. Ponúka vylepšenú verziu systému AI s využívaním väčšej výpočtovej kapacity.

ZDROJ | Philips

Funkcionalita umelej inteligencie využíva neurónové siete a strojové učenie na analyzovanie miliónov skúšobných klipov z vlastnej databázy, ktorú vytvoril vývojársky tím Philips TV za uplynulých 30 rokov.

ZDROJ | Philips

Nový program umelej inteligencie nezlepšuje kvalitu obrazu (zdroj, farbu, kontrast, ostrosť, pohyb), ale vytvára medzi týmito zložkami lepšiu rovnováhu a vďaka tomu prináša vernejší a realistickejší obraz.

ZDROJ | Philips

Čipset Inteligent Dual Engine prináša revolučné riešenie zabraňujúce vypaľovaniu obrazových bodov. Využíva pokročilé funkcie detekcie programových log monitorovaním mriežky s 32 400 zónami na presnú detekciu statického obsahu a postupného znižovania intenzity jeho svetelného výkonu. Tento systém odstraňuje problém s vypaľovaním až u 95 % statických častí obrazu vrátane log a herného obsahu.

Philips OLED+935 je prvý televízor tejto značky, ktorý používa dvojicu zvukových meničov Dolby Atmos Elevation a centrálny menič Tweeter-on-Top z produkcie Bowers & Wilkins. Ten je namontovaný v samostatnom kryte reproduktora. Všetko je integrované v minimalistickom kovovom ráme, ktorý funguje zároveň ako stojan. Model je, samozrejme, možné zavesiť na stenu.

ZDROJ | Philips

Rovnako ako u ikonických reproduktorov B&W je aj v prípade tohto modelu oddelený výškový reproduktor od väčších zvukových meničov. Vďaka tomu je vysokofrekvenčný výkon reprodukovaný bez skreslenia spojeného s difrakciou, ktorá sa často vyskytuje práve pri výškových meničoch zabudovaných do väčších skríň.

ZDROJ | Philips

OLED+935 obsahuje spolu až desať meničov v špecifikácii 3.1.2, vrátane troch 19 mm titanových kupol v prednej konfigurácii vľavo, v strede a na pravej strane.

Všetky tri zostavy výškových meničov sú oddelené od krytu reproduktora, aby sa zaistil špičkový zvuk. Ten prináša výškový Tweeter-on-Top namontovaný v samostatnej pochrómovanej schránke. Tento reproduktor doplňuje strednotónovú jednotku meniča.

ZDROJ | Philips

AKTUALIZOVANÉ: Televízory série Philips OLED+935 sa začnú predávať ešte tento mesiac. Cena za 55OLED+935 bude 2 490 €, väčší model 65OLED+935 bude stáť 3 390 €.

ZDROJ | Philips

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku