Reklama

Philips prináša dva nové rady OLED televízorov

Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

TP Vision, výrobca audio a video elektroniky, predstavil dva nové rady OLED televízorov. K najvyšším sériám OLED+ so zvukom od Bowers and Wilkins pribudli nové rady OLED854/OLED804 a OLED754.

Philips svoju najvyššiu radu OLED+ predstavil v septembri na veľtrhu IFA 2019. Ide o 65-palcový OLED+984 s audiofilským zvukovým systémom od Bowers & Wilkins. Druhý model je 55/65-palcový OLED+934, tiež so zvukovým systémom Bowers & Wilkins.

Zdroj | Philips

Tretia generácia P5 prináša funkciu vylepšení obrazu Perfect Natural Reality a lepší celkový výkon HDR pre HDR10 a HDR10+. Teraz podporuje aj obsah vo formáte Dolby Vision.

Zdroj | Philips

Pre tých, ktorí nevyužijú špičkové vlastnosti týchto modelov ponúka Philips výhodné televízory s kvalitným 4K obrazom a treťou generáciu obrazového procesoru P5. Práve tento procesor sa stará vo všetkých OLED televízoroch o spracovanie a vylepšenie obrazu.

Procesor P5 poskytuje lepšiu obrazovú kvalitu vo formátoch HDR10, HDR10+ a najnovšie aj v Dolby Vision. Ako vieme, tento formát ponúka výborný jas vo svetlých scénach, no hlavne realistické zobrazenie čiernej farby v tmavých oblastiach. Dolby Atmos ponorí divákov do diania ako v kine.

Pozrite si

8 televízorov s rozlíšením 4K Ultra HD do 500 €

Oba modely poháňa štvorjadrový procesor a OS Android TV (verzia P). Vďaka tomu je možné z obchodu Google Play stiahnuť a využívať aplikácie či hry. Televízor sa dá hlasovo ovládať cez Google Assistant a Amazon Alexa.

Samozrejme ani v tejto sérii nechýba patentovaná technológia Ambilight v trojstrannom prevedení.

Modely 854 a 804

Zdroj | Philips

Modely sa medzi sebou odlišujú len stojanom. OLED854 má tmavý pochromovaný stredový otočný stojan. Umožňuje umiestniť televízor na stolík, ktorý je menší než šírka samotného televízoru a dovolí natočit obrazovku tak, ako vyhovuje používateľom.

OLED804 má pevný stojan s dvoma elegantnými kovovými nožičkami. Oba modely majú veľmi tenký pochrómovaný rámček.

Televízory série OLED854 a OLED804 sú k dispozícii v 55 a 65-palcových uhlopriečkach. Cena začína od 1 950 eur. Viac informácií o týchto modeloch nájdete v našom podrobnom článku.

Zdroj | Philips

Séria 754

OLED panely poskytujú výborný obraz, skutočnú čiernu farbu no aj perfektne plynulý pohyb. Z tohto dôvodu TP Vision uviedol model OLED754, ten ponúka všetky prednosti OLED panelov v sérii, ktorá bola doteraz vyhradená len LCD TV. Výhody nového obrazového procesoru a vylepšenia obrazu sú tak ešte dostupnejšie.

Zdroj | Philips

Zariadenie beží na OS Saphi, ktoré zaisťuje ľahké ovládanie a ponúka základné smart funkcie, ako sú sťahovanie aplikácií, či streamovanie mediálneho obsahu. Tento model je ideálny pre náročných zákazníkov, ktorí si prehrávajú väčšinu obsahu v najvyššej kvalite cez HDMI, USB alebo cez streamovacie služby.

Zdroj | Philips

Televízory série OLED754 sú k dispozícii v 55 a 65-palcových uhlopriečkach. Cena začína od 1 680 eur.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.