Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Philips predstavil nový rad OLED televízorov s Android TV

Philips predstavil nový rad OLED televízorov s Android TV
Zdroj | Philips
Richard Pliešovský
Philips predstavil nový rad OLED televízorov s Android TV
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Philips uviedol na trh novú sériu 4K OLED smart televízorov, ktoré bežia na Android TV. Philips OLED705 bol predstavený ešte začiatkom roka a je takmer totožný s modelom OLED706, ktorý bude dodávaný s HDMI 2.1 a niekoľkými ďalšími funkciami navyše.

Oba modely Philips OLED série 7 podporujú HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision.

Zdroj | Philips

Philips OLED706 má zobrazovaciu technológiu OLED so 4K rozlíšením a 100/120 Hz frekvenciou. K dispozícii je vo veľkostiach 55 „a 65“. Kvalitu obrazu má na starosti video procesor P5 5. generácie. Jednou z nových funkcií tohto TV je 3-stranný Ambilight. Okrem neho tu nájdete adaptívnu technológiu proti vypaľovaniu obrazovky, DTS Play-Fi či režim Filmmaker. OLED706 podporuje HDMI VRR (40 – 120 Hz) a Free Sync.

Okrem štyroch HDMI (dvoch HDMI 2.1) a troch USB portov je tu Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.0. Audiosystém 2.1 má 50 W, podporuje HDMI ARC, eARSD a Dolby Amtos.

Zdroj | Philips

Philips OLED705 má podobné parametre, 55″ a 65″ OLED displej so 100/120 Hz obnovovacou frekvenciou, 3-stranný Ambilight a DTS Play-Fi. Nájdete tu 4 x HDMI, 2 x USB, Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2. Audiosystém 2.1 má 40 W, podporuje HDMI ARC a Dolby Amtos. Kvalitu obrazu zabezpečuje video procesor P5.

Zdroj | Philips

OLED televízory série 7 pracujú s operačným systémom Android TV, čo je trochu škoda, pretože je už k dispozícii novšia verzia Google TV. Nájdete tu známe používateľské rozhranie a prístup k množstvu služieb vrátane Netflix, Disney +, HBO Go či YouTube.

Henrik Kyhl v komentári k preferencii odborných médií pre OLED TV, riaditeľ pre Veľkú Britániu a severské spoločnosti TP Vision, povedal: „Za posledných päť rokov sme si užili fantastické vylepšenia výkonu televízorov, ale počas celej doby sa technológia OLED ukázala ako najlepšia a bude to tak ešte nejaký čas.

Spotrebiteľ si teda môže byť istý, že OLED je víťazná technológia, ale to nie je celý príbeh. S uvedením nových vysoko hodnotných televízorov OLED705 na trh si bude môcť viac zákazníkov vychutnať najvyššiu kvalitu spracovania PQ z našej vynikajúcej sady procesorov P5 s jedinečným zážitkom z Ambilight, čo je kombinácia, ktorá podľa odborníkov z médií dáva spoločnosti Philips to najlepšie – výkon OLED TV.“

Zdroj