Reklama

Philips Hue Play HDMI Sync Box - farby z telky v celej miestnosti

Zdroj | Signify
Števo Porubský
Zdroj | Signify
Zdroj | Signify

Signify pod značkou Philips predstavilo nové zariadenie do rodiny Hue. Až šialený názov Philips Hue Play HDMI Sync Box v sebe ukrýva krabičku, pomocou ktorej je možné skombinovať klasický televízor so všetkými svetlami Hue v miestnosti či domácnosti.

Zdroj | Signify

Philips Hue Play HDMI Sync Box je pomerne malá krabička s päticou HDMI portov (4 vstupy a jeden výstup) a jedným microUSB portom. Všetky porty slúžia na prepojenie medzi zdrojom A/V signálu ako je set-top-box, Blu-ray prehrávač, herná konzola, počítač… čokoľvek na čo si spomeniete. Ďalším HDMI portom sa ku krabičke zas pripojí TV, monitor či projektor.

Zdroj | Signify

Philips Hue Play HDMI Sync Box sa k systému Hue v domácnosti pripája cez mobilnú appku, ako i všetky ostatné Hue komponenty. Cez appku má byť následne možné upravovať funkčnosť boxu. Cez aplikáciu má byť možné upravovať intenzitu svetla, jas a rýchlosť zmeny farieb.

Hardvér v krabičke je schopný rozpoznávať v reálnom čase obraz, ktorý ním „preteká“ a tak následne meniť osvetlenie pripojených Hue svetiel či žiaroviek. Ideálna kombinácia je však zjavne so svetlami v blízkosti televízora. Blikanie svetiel niekde v rohu či za vami veľký efekt mať určite nebude. Stačí sa pozrieť na televízory od Philipsu so systémom Ambilight. Farebné schémy sa tvoria za, resp. okolo televízora čím sa opticky obraz zväčšuje.

Zdroj | Signify

Iná situácia môže nastať, ak si Philips Hue Play HDMI Sync Box spojíte s počítačom či hernou konzolou počas hrania počítačových hier. V takom prípade si pokojne môžete nechať blikať aj celou miestnosťou. Predpoklad, že z počítačových hier Philips Hue Play HDMI Sync Box získa viac dát o práve zobrazovaných farbách je určite väčší, ako z filmov či TV vysielania.

V krabičke je okrem iného aj Wi-Fi modul. HDMI porty podporujú HDCP 2.2 a 4K HDR10.

Krabička Philips Hue Play HDMI Sync Box bude v predaji už čoskoro, od 15. októbra, s cenou takmer 250 €, no len na vybraných trhoch. Slovensko medzi nimi nie je, no to nevylučuje fakt, že si Philips Hue Play HDMI Sync Box môžete nájsť v zahraničných e-shopoch.

Zdroj | Signify
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.