Philips Hue oslavuje, prinesie úplne nové funkcie

ZDROJ | Philips

Systém smart osvetlenia Philips Hue je tu už 5 rokov a výrobca sa preto rozhodol na jeho rozšírenie. Okrem nových svietidiel sa totiž Hue bude dostávať do domácností ešte výraznejšie. Chce byť zabávačom a spoločníkom celej rodiny.

https://www.youtube.com/watch?v=7Th-DG4BKxE

Philips Hue nie sú len smart žiarovky, ale aj množstvo svietidiel či ovládacích prvkov. Po novom bude Hue v domácnosti zastúpené ešte viac, hlavne softvérovo.

ZDROJ | Philips

Philips totiž chystá platformu Hue Entertainment. Spoločnosť má v pláne v spolupráci so zábavným priemyslom vytvárať v domácnostiach „priestorový zvuk“ pre oči. Všetky farebné svetlá Hue a Hue Bridge 2.0 dostanú v decembri update, ktorý umožní synchronizáciu s práve sledovanými filmami, počúvanou hudbou alebo práve hranými hrami.

Fungovať to bude vďaka otvoreným API a cez sieť Zigbee, pričom každý multimediálny súbor/hra budú cez API posielať informácie do Hue Bridge, ktorý ich spracuje a prepošle do žiaroviek alebo svietidiel Hue.

ZDROJ | Philips

Od budúceho mesiaca budú ďalšie produkty Philips Hue podporovať Apple HomeKit. Kompatibilita má prísť na Hue Tap, Hue Motion Sensor či Dimmer Switch.

Cieľom je, aby bolo Hue integrované do Apple Home scén. Napríklad ak v noci vstanete a Motion Sensor zaznamená pohyb, rozsvieti tlmené svetlá na chodbe, zapne svetlo v kúpeľni apod. V prípade nevítanej návštevy môže zas zapnúť svetlá, rádio či televízor atď.

https://www.youtube.com/watch?v=rMyhEsqDnW4

https://www.youtube.com/watch?v=QF8kOGjLjYs

https://www.youtube.com/watch?v=kQWiiJp0q6s

Medzi ohlásenými novinkami sa objavila aj štvorica nových Hue svietidiel. Všetky sú však len s Hue White Ambinace, teda možnosťou zmeny teploty bielej. Philips Hue Buckram a Buratto sú stropné bodové svietidlá s 1, 2, 3 alebo 4 zdrojmi svetla. 1-bodové sa pritom bude predávať aj so Switch ovládačom, ale aj bez neho. Ostatné svetlá budú mať v balení aj Hue Switch.

ZDROJ | Philips
ZDROJ | Philips

Philips Hue Felicity je decentná lampa na nočný stolík. Hue Struana je určená na strop do kúpeľne. Všetky lampy budú pritom dodávané s Dimmer Switchom.

ZDROJ | Philips
ZDROJ | Philips

Novinky sa nájdu aj v Starter Kite, ktorý bude mať v Európe rozšírenie v podobe Dimmer vypínača, pričom cena ostane nezmenená.

Novinkou je však nový Philips Hue white ambiance Light Recipe Kit, ktorý bude obsahovať síce len jednu žiarovku, no aj Dimmer Switch s prednastavenými 4 sveteľnými „receptami“.

ZDROJ | Philips

Viac informácií o novinkách si Philips zatiaľ necháva pre seba. Podrobnejšie informácie by sme sa ale mali dozvedieť už čoskoro.

 

ZdrojPhilips

Komentáre k článku