Reklama

Philips Evnia 34M2C8600 - herný monitor s Ambiglow, ktorý sa dokáže rozžiariť

Michal Sobek

Spoločnosť Philips je známa svojimi televízormi, ale aj audio a video príslušenstvom, pričom má skutočne obrovské portfólio. Po novom má aj hernú značku Evnia, ktorá myslí práve na hráčov. Na náš redakčný stôl sa dostal 34-palcový monitor Philips Evnia 34M2C8600.

Ide o špičkovo spracovaný 34-palcový herný OLED monitor, ktorý presne vie, čo hráči v danej situácii potrebujú. Navyše sa k tomu pridáva aj ambientné podsvietenie Ambiglow a mnoho ďalších vychytávok.

89 %
Philips Evnia 34M2C8600 je výborný herný monitor, ktorý má rozhodne viac plusov ako mínusov. Pevná elegantná konštrukcia s kovovým stojanom, zahnutý QHD OLED displej so 175 Hz a bohatá ponuka konektorov na čele s hlasnými reproduktormi. Čerešničkou na torte je podsvietenie Ambiglow.

Výhody

  • pevná konštrukcia s Ambiglow
  • zahnutý OLED QHD displej so 175 Hz
  • bohaté možnosti nastavenia
  • široká paleta konektorov

Nevýhody

  • staršie HDMI 2.0
  • Ambiglow by mohlo byť intenzívnejšie
  • vyššia cenovka
Obsah pokračuje pod reklamou

Už podľa rozmerov a váhy predajného balenia je jasné, že nepôjde o najmenší monitor na trhu. Škatuľa ale už od prvého momentu dáva najavo, že toto je špičkové príslušenstvo najmä pre hráčov, pričom hlavné vychytávky sú vypísané už priamo na nej.

Po rozbalení je pevne v polystyréne umiestnený samotný monitor, jeho stojan sa skladá z dvoch častí, pričom nechýba ani možnosť pripevnenia na VESA rameno. Okrem toho sa v balení nachádza niekoľko káblov, napríklad HDMI, USB-C alebo rôzne iné kombinácie, samozrejme nechýba zdrojový kábel do elektriny. Žiadne náročné montovanie tu, našťastie, nie je, treba sa však pripraviť na to, že samotný monitor má rozmery 81,3 x 55,3 x 29,5 cm a hmotnosť 8,7 kilogramov.

Samotné spracovanie je na vysokej úrovni. Držiak je z kovu, má veľmi zaujímavú štruktúru, je pevný a umožňuje nastavenie monitoru vo zvislom aj horizontálnom rozsahu, takže nájsť ten správny uhol nebude problém.

Monitor má kombináciu bielej a striebornej farby, čo pôsobí skutočne elegantným dojmom. Tri rámčeky okolo displeja sú skutočne úzke, na brade sú zase dva nápisy, a to Philips a na druhej strane Evnia. Konštrukcia je navyše jemne zaoblená s hodnotou 1800R, takže máte pocit, že vás obrazovke na stole doslova obklopuje.

Na zadnej strane je aj podsvietenie Ambiglow, teda obdoba Ambilight, vďaka ktorému sú známe najmä televízory Philips, ktoré majú túto technológiu patentovanú. V skratke ide o niekoľko LED diód na zadnej strane monitora, ktoré môžu reagovať na dianie na obrazovke.

Treba však povedať, že oproti Ambilight je toto o level nižšie, najmä vďaka menšiemu počtu diód, na hranie alebo pozeranie filmov to však bohato postačuje. Viac toto podsvietenie oceníte vtedy, ak sa za monitorom nachádza stena. Ambiglow vám tak opticky zväčší obraz a vy sa budete cítiť viac v dianí hry alebo filmu. K tejto funkcií je viacero nastavení, napríklad môžu tieto LED diódy nasledovať video, hudbu, môžu mať efekt dýchania alebo vlny, prípadne môžu svietiť staticky.

Na samotnom monitore je viacero konektorov, ktoré bohato pokryjú všetky potreby používateľa. Je tu dvojica HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, USB-C s podporou Power Delivery, audio konektor a až štvorica USB-A konektorov, napríklad na herné periférie typu myš alebo klávesnica. Navyše sa na stojane nachádza kovové očko, cez ktoré môžete viesť káble, aby vám na stole nezavadzali.

Za nevýhodu musím uviesť starší štandard HDMI 2.0, pričom napríklad moderné herné konzoly už podporujú modernejšie rozhranie 2.1, a to, že ku konektorom je trochu ťažší prístup, keďže sa nachádzajú zospodu monitora.

Ale teraz už k samotnému 34-palcovému zobrazovaciemu panelu. Ten je typu QD-OLED a ide naozaj o verný zobrazovač, kde nechýbajú 10-bitové sýte farby, ale aj skutočne zobrazenie čiernej farby. Rozlíšenie je QHD (3 400 x 1 440 pixelov) a monitor je schopný dosiahnuť aj 175-hertzovú obnovovaciu frekvenciu, čo stačí, aj keď konkurencia vie ponúknuť aj vyššie číslo. Pochváliť však musím antireflexnú vrstvu, takže v monitore sa nič neodráža, čo by vás pri hraní hier mohlo rušiť.

Pomer strán je 21:9, takže sa treba pripraviť na to, že ak k nemu pripojíte napríklad notebook s pomerom strán 16:9/16:10, tak po stranách dostanete výrazné čierne pruhy, preto je nutné zapnúť režim rozšírenej obrazovky, v takom prípade budú čierne pruhy preč. Pri videách vo formáte 16:9 tu čierne pruhy budú stále.

Obsah pokračuje pod reklamou

S takýmto pomerom strán sa aj dobre pracuje v rámci kancelárskych činností, pretože sa tam zmestia dve okná vedľa seba bez toho, aby sa navzájom nejako obmedzovali. V hrách si takéto zobrazenie viete prispôsobiť, vtedy sa však treba pripraviť na to, že postavy môžu byť viac zdeformované, keďže sú viac natiahnuté do šírky.

Ako sa mi teda hralo? Takéto vysoké rozlíšenie, 175-hertzová obnovovacia frekvencia a odozva 0,1 ms spôsobujú, že sa v hre budete cítiť, ako by ste v nej naozaj boli, čo umocňuje aj jemné zakrivenie zobrazovača. Farby sú úžasné, čierna je skutočne čiernou. K zážitku z hrania nemám čo dodať.

K ešte lepšiemu pocitu z hrania sa pridáva aj dvojica integrovaných reproduktorov. Nehovorím, že som nikdy nič lepšie nepočul, ale zvuk je skutočne hlasný a hutný. Samozrejme, nikdy nie je na škodu pripojiť vlastné herné reproduktory.

V rámci kontextovej ponuky samotného monitora si taktiež viete nastaviť mnoho funkcií, pričom nechýba aspoň čeština. Je tu napríklad nastavenie jasu, kontrastu, ostrosti, spektra sRGB, teploty farieb, hlasitosť reproduktorov a mnohé ďalšie, pričom sú tu aj viaceré herné profily, medzi ktorými môžete jednoducho prepínať.

Philips Evnia 34M2C8600 je výborný herný monitor, ktorý má rozhodne viac plusov ako mínusov. Pevná elegantná konštrukcia s kovovým stojanom, zahnutý QHD OLED displej so 175 Hz a bohatá ponuka konektorov na čele s hlasnými reproduktormi. Čerešničkou na torte je podsvietenie Ambiglow. Cenovka na úrovni 900 eur nie je práve najnižšia, pri takejto uhlopriečke s týmto monitorom ale viete suplovať aj napríklad menší televízor.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.