Reklama

Philips BDP7580: Blu-ray prehrávač s bezdrôtovým HDMI

Dominik Fúsek

Na výstave CES 2011 sa nenechal zahanbiť ani Philips a predstavil zaujímavý Blu-ray prehrávač. Novinka s označením BDP7580 popri štandardných vlastnostiach ako WiFi, internetových službách a samozrejme podpore 3D, prináša zaujímavú vlastnosť – bezdrôtové HDMI pripojenie.

 

Philips BDP7580


V dnešnej dobe sa stále viac preferuje bezdrôtové pripojenie pred tým káblovým. Výhod je niekoľko – predovšetkým je to úspora miesta, čistejší dizajn miestnosti a niekedy aj prepojiteľnosť s viacerými zariadeniami. Na týchto skutočnostiach stavia aj Philips so svojím prehrávačom BDP7580. Bezdrôtové HDMI pripojenie podľa neho zabezpečí rovnakú kvalitu ako HDMI kábel, teda Full HD 1080p aj v 3D režime, avšak nebudú vám prekážať žiadne káble. Samotný prehrávač si vystačí s jediným – pre napájanie energiou zo siete.

Philips BDP7580

On-line služby Philips NetTV

Keďže novinka patrí do najvyššej triedy, nesmú jej chýbať žiadne známe funkcie. Základom je podpora prehrávania videí vo Full HD, 2D aj 3D režime, vrátane upscallingu z DVD kvality na 1080p. Prehrávač disponuje aj WiFi konektivitou vrátane štandardu DLNA, ktoré lepšie využijete aj vďaka podpore prúdového videa, služieb NetTV, MediaConnect a ďalších. Možnosti sú teda takmer neobmedzené. Žiaľ, „takmer neobmedzená“  je aj cena, necelých 400 € je veru dosť. O to viac, keď bezdrôtové HDMI môžete mať spolu s patričným adaptérom snáď na každom Blu-ray prehrávači.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.