Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Philips Ambilight môžete mať na akejkoľvek telke vďaka Philips Hue Play

Philips Ambilight môžete mať na akejkoľvek telke vďaka Philips Hue Play
Zdroj | Philips
Števo Porubský
Philips Ambilight môžete mať na akejkoľvek telke vďaka Philips Hue Play
Zdroj | Philips
Zdroj | Philips

Signify pod značkou Philips Hue predstavilo čosi, na čo sme čakali roky – systém Philips Ambilight pre akýkoľvek televízor. Ide o Philips Hue Play Gradient Lightstrip, teda LED Hue pásik s gradientom. Vďaka tomu si môžete aj na konkurenčných televízoroch Philipsu vychutnávať zadné podsvietenie televízora.

Zdroj | Philips

Philips Hue Play Gradient Lightstrip je unikátny hlavne vďaka vylepšenému LED pásiku Philips Hue. Ten po novom dokáže vytvárať gradientné farby, takže výsledné zobrazenie spektra farieb je podstatne plynulejšie a jemnejšie.

Keďže ide o LED pásik pre televízory, pásik je čierny. Obsahuje v sebe dostatok LED diód, aby dokázal osvetliť aj veľké, až 75″ televízory. Maximálny jas výrobca udáva na 1 100 lúmenov. LEDky majú vydržať 25 000 hodín. Dizajn pásiku je upravený tak, aby svetlo vytváral v 45° uhle.

Zdroj | Philips

Predávať sa bude v troch verziách – pre 55″, 65″ a 75″ televízory, no nikde nie je napísané, že 75″ model nemôžete použiť aj na 80″ displeji či 55″ na 60″. Súčasťou balenia sú aj špeciálne nelepovacie úchyty. Ceny začínajú na sume 180 €, pokračujú sumou 200 € za 65″ model a končia na cene 230 € za 75″ model.

Zdroj | Philips

Philips Hue Play Gradient Lightstrip má ale jednu obrovskú nevýhodu – nie je to konečné zariadenie. Na to, aby ste ho mohli využívať naplno, potrebujete už známu krabičku do HDMI, Philips Hue Play HDMI Sync Box, ktorý Signify predstavilo pred rokom. Ten ale stojí ďalších 250 €. Na plnohodnotné používanie je nutný aj Philips Hue Bridge, ktorý je súčasťou niektorého zo štartovacích kitov Philips Hue svietidiel.

Keď si to ale spočítate, je už pomaly lepšie si kúpiť novú Philips telku s Ambilightom, ako samostatný systém s Hue Play Gradient Lightstrip, Hue Play HDMI Sync Box a Hue Bridge. Ak ale máte svoj obľúbený televízor, investícia navyše na jeho vylepšenie nemusí byť vôbec na škodu.

Zdroj | Philips

Systém je totiž dostatočne múdry na to, aby vedel upravovať nie len farbu, ale aj jas svetla, rýchlosť a intenzitu práve podľa prehrávaného obrazu. Upraviť a vylepšiť si systém je možné aj pomocou mobilnej appky. Samozrejme, ako všetky Philips Hue produkty, aj tento dokáže komunikovať so Philips Hue Bridge a tak môžete LED pásik ovládať aj cez Hue appku.

Novinka sa má začať na európskom trhu predávať od októbra tohto roka.

 

Zdroj