Reklama

Phase One má 100 Mpx foťák s obrovským čipom pre drony

Zdroj | Phase One
Števo Porubský
Zdroj | Phase One
Zdroj | Phase One

Fotenie alebo natáčanie dronom je in nielen u laikov, ale aj u profesionálov. Zjavne si to uvedomila aj spoločnosť Phase One, ktorá sa doteraz venovala výrobe stredoformátových fotoaparátov. Výrobca predstavil model iXM 100MP pre drony.

Zdroj | Phase One

Ten vychádza zo starších modelov pre profesionálne fotenie. V hranatom tele je osadený stredoformátový snímač s veľkosťou 43,9 x 32,9 mm a rozlíšením 100 Mpx. Dynamický rozsah výrobca udáva na 83dB.

Phase One iXM 100MP sníma v 14-bit RAWe v dvoch veľkostiach – veľkej a malej. Aj malá má objem okolo 65 MB.

Citlivosť snímača dosahuje ISO 50 – ISO 6 400. Maximálna rýchlosť kontinuálneho snímania je 3 fps. Na ukladanie dát novinka využíva výhradne XQD karty. Slot má ale iba jeden. NEchýba USB 3.0 port, 10 Gbit/s Ethernetový port či HDMI s 4K výstupom.

https://www.youtube.com/watch?v=CfLU7HqDAHk

K dispozícii sú aj vymeniteľné objektívy s RSM bajonetom – 35 mm a 80 mm s pevným ohniskom, alebo 80 a 150 mm, ktoré sú motorizované. Ani jeden pritom nemá pohyblivé vonkajšie časti. Navyše sú odolné voči poveternostným vplyvom, rovnako, ako telo fotoaparátu.

Zdroj | Phase One

Hmotnosť výrobca udáva na 630 gramov (telo), resp. vyše 1 kg s objektívom. Rozmery tela sú výborných 90 x 90 x 68 mm. Phase One si za novinku pýta okolo 40 000 dolárov. Spolu s ňou bol predstavený aj model iXM 50MP so zhruba polovičnou cenou. Každý z objektívov má stáť okolo 10 000 dolárov.

Zdroj | Phase One

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.