Peugeot e-2008 poteší vaše rodinné, športové aj technologické „Ja“

Štýlový, dravý, praktický, ako aj opradený najmodernejšími technológiami – aj taký je Peugeot e-208, ktorý má však aj svojho väčšieho a určite nemenej zaujímavého súrodenca. Spoznajte spolu s nami nový Peugeot e-2008, ktorý vám ponúkne rovnako dynamickú jazdu aj napriek veľkorysejším rozmerom.

Pri výbere nového auta dnes už nemusíte zvažovať, či potrebujete skôr priestranné SUV pre celú rodinu, alebo dáte prednosť výkonu a dynamike jazdy. Spojiť tieto výhody dokopy môžete výberom správneho elektromobilu, akým je aj nový Peugeot e-2008 – mestské, plne elektrické SUV, ktoré stojí za to.

Vyšperkovaný do detailov

Nie je to prvý krát, čo sme mali v redakcii možnosť vyskúšať si niektorý z nových modelov značky Peugeot. Aj napriek tomu však zostaneme vždy ohúrení ich dizajnom, či už tým vonkajším alebo interiérovým. Nový Peugeot e-2008 v tomto smere rozhodne nie je výnimkou.

Čaro mestského SUV, ktoré dokáže ohúriť svojou mohutnosťou a v meste nevyhnutnou obratnosťou zvláda Peugeot e-2008 na výbornú. Dnes už ikonická predná maska pripomínajúca šelmu dostáva navyše v prípade tohto plne elektrického variantu štýlové doplnky navyše.

Prednú masku zdobenú horizontálnymi líniami vo farbách karosérie tu zdobí dvojfarebný znak Lion, ktorý nájdete iba na elektrických modeloch značky Peugeot. Exkluzívne okrem toho Peugeot e-2008 dostáva vo verzii GT do výbavy aj poťah sedadiel Alcantara v sivej farbe Gris Greval, ktorá perfektne kontruje s čiernymi prvkami a zeleným prešívaním prítomným v celom interiéri.

Pozrite siPlne elektrický Peugeot e-208 je opradený technológiami, ktoré si zamilujete

Navonok rodinný typ, vo vnútri športový duch

Nový Peugeot e-2008 „pod kapotou“ ukrýva elektromotor s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm, ktorý budete mať k dispozícii od prvého momentu od naštartovania. Nebyť špeciálnych ozdobných prvkov odkazujúcich na jeho elektrický pohon, od klasických verzií so spaľovacím motorom by ste ho možno na prvý pohľad ani nerozoznali.

Nejde však iba o dizajn, pri popise jeho identickosti s klasickými benzínovými a naftovými verziami máme na mysli aj úplne rovnakú karosériu bez špeciálnych úprav. Tešiť sa tak môžete na rovnaký priestor pre celú rodinu, ako pri výbere klasickej verzie, akurát s elektrickým nábojom, ktorý si zamilujete. Všetky verzie modelu Peugeot 2008 disponujú rovnakým batožinovým priestorom s objemom 405 litrov.

Peugeot e-2008 vás v absolútnom tichu a s nulovými emisiami odvezie podľa metodiky WLTP až na vzdialenosť 310 kilometrov. Ak potrebujete zájsť ešte ďalej, stačí si zvoliť režim Eco. Nebudeme si však klamať, pri takomto štedrom dojazde spojenom s neustále pripraveným elektromotorom budete podobne ako my voliť častejšie režim Sport. V ňom sa totiž Peugeot e-2008 mení na dravú šelmu schopnú dostať vás z 0 na 100 km/h iba za 8,5 sekundy.

Bezstarostná elektrifikácia

Dôležitou otázkou pri kúpe elektromobilu samozrejme je, ako dlho budete čakať na jeho nabitie. S novým Peugeot e-2008 však môžete pokojne vyraziť aj na dlhšie výlety s celou rodinou, vďaka šikovnému teplotnému manažmentu batérie a podpore nabíjania výkonom až 100 kW vám bude stačiť zastaviť sa na verejnej nabíjačke s týmto výkonom iba na 30 minút. Kým si dáte kávu či rýchle občerstvenie, batériu nabijete za tento čas na 80 %.

Nabíjanie môžete navyše cez obrazovku navigácie alebo mobilnú aplikáciu MyPeugeot vopred programovať, či na diaľku skontrolovať stav nabitia, či nabíjanie priamo spustiť alebo zastaviť. Vzdialené ovládanie nabíjania sa vám môže hodiť napríklad pri domácom nabíjaní pomocou WallBoxu, pri ktorom môžete využiť lacnejší nočný prúd a elektromobil nabiť počas noci zhruba za 5-8 hodín.

Pozrite siS novým Peugeot e-208 vstúpite do éry elektromobilov vo veľkom štýle

O nabíjanie batérie sa napokon postará aj samotný Peugeot e-2008 a to pomocou rekuperácie. Tú si môžete nastaviť v celkovo dvoch režimoch brzdenia. Buď necháte auto po pustení akceleračného pedálu plachtiť ako bežný model so spaľovacím motorom, alebo si budete po aktivácii režimu Brake užívať jazdu pomocou jediného pedálu, kedy auto brzdí za vás a tým dostáva späť do batérií časť spotrebovanej energie.

Podobných technologických vychytávok však Peugeot e-2008 ponúka dosť na celý samostatný článok. Sledujte nás preto aj o týždeň, kedy vám predstavíme ďalšie jeho skvelé funkcie, šikovné technológie a inteligentné asistenčné systémy zabezpečujúce pohodlie a bezpečnosť celej posádky.

Plne elektrický Peugeot e-2008 nájdete po boku verzií s benzínovým a dieselovým pohonom aj v ponuke slovenských predajcov za akciové ceny od 31 390 €. Okúsiť jeho dynamické jazdné vlastnosti a čaro elektromobility môžete aj vďaka testovacím jazdám, prípadne si priamo na www.peugeot.sk nakonfigurujte svoje vlastné vozidlo a požiadajte o cenovú ponuku šitú na mieru práve pre vás.

Pozrite si aj kompletnú ponuku elektrických modelov Peugeot.

Článok sme pripravili v spolupráci s P Automobil Import s.r.o.

Komentáre k článku