Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Peugeot 508 PSE ponúkne hybridný výkon 360 koní

Peugeot 508 PSE ponúkne hybridný výkon 360 koní
Zdroj | Peugeot
Stanislav Vinc
Peugeot 508 PSE ponúkne hybridný výkon 360 koní
Zdroj | Peugeot
Zdroj | Peugeot

Peugeot predstavil svoj najvýkonnejší sériovo vyrábaný model. Plug-in hybridný model 508 Peugeot Sport Engineered stojí aj nad športovou verziou GT.

Druhú generáciu modelu Peugeot 508 predstavil výrobca už pred dvoma rokmi a už vtedy prisľúbil, že po športovej verzii GT posunie výkon tohto modelu ešte o úroveň vyššie. Po dvoch rokoch Peugeot tento sľub plní a tak už o mesiac vyrazí na cesty doteraz najvýkonnejší sériovo vyrábaný model – 508 Peugeot Sport Engineered.

Zdroj | Peugeot

Spojením spaľovacieho motoru s elektrickým pohonom získava nový Peugeot 508 PSE pod kapotu maximálny výkon 360 koní a maximálny krútiaci moment 520 Nm. Z nuly na 100 km/h sa tak dostane za 5,2 sekundy a pružne z 80 na 120 km/h za 3 sekundy.

Zdroj | Peugeot

Konštrukčne boli na modeli mierne upravené viaceré prvky vrátane zníženého sedenia, rozchodu kolies rozšíreného vpredu o 24 mm a vzadu o 12 mm. Štandardne ponúkne 508 PSE variabilné nastavenie tlmičov, predné brzdové kotúče s priemerom 380 mm, pevné štvorpiestikové strmene a 20“ disky s pneumatikami Michelin Pilot Sport 4S.

Zdroj | Peugeot

Benzínový 1,6-litrový benzínový štvorvalec je v tomto prípade skombinovaný až s dvojicou elektromotorov a 11,5-kWh batériou. Tú je možné nabiť z domácej zásuvky za menej ako 7 hodín a za zhruba 4 hodiny zo zosilnenej 16 A zásuvky. S domácim 32 A Wallboxom to pôjde aj za menej ako 2 hodiny.

Zdroj | Peugeot

Zvyškom výbavy odpovedá 508 PSE svojim príbuzným modelom s najvyššou doplnkovou výbavou. Jeho súčasťou je tak aj volič jazdných režimov, Hi-Fi audiosystém od spoločnosti FOCAL či nočné videnie.

Zdroj | Peugeot

Nový 508 Peugeot Sport Engineered sa vyrába vo francúzskom Mulhouse a na niektorých trhoch bude dostupný už od polovice októbra.