Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Petra Vlhová - jazdí na Audi Q7 a miluje motorky

Petra Vlhová - jazdí na Audi Q7 a miluje motorky
Zdroj | Audi Slovensko
Imrich Maťo
Petra Vlhová - jazdí na Audi Q7 a miluje motorky
Zdroj | Audi Slovensko
Zdroj | Audi Slovensko

Rozprávali sme sa s aktuálne najlepšou slovenskou zjazdovou lyžiarkou, zároveň 10. najlepšou lyžiarkou uplynulej sezóny Svetového pohára, Petrou Vlhovou o tom, ako jej pomáhajú technológie a kvalitné autá pri športe.

Ktorý z vašich úspechov si najviac ceníte?

Tak myslím si, že to bol posledný pretek v Aspene. Tých úspechov je však viac, určite si veľmi cením aj moje prvé víťazstvo vo Svetovom pohári. Všetky tie prvotné veci sú neporovnateľné s niečím iným. Veľmi pekný moment bol aj v St. Moritzi, strieborná medaila v tímovej súťaži. Celkovo mám veľa momentov, na ktoré si rada spomeniem.

Kedy ste vlastne objavili lyžiarsky talent?

Ja v podstate lyžujem už od troch rokov. Neustále som bola na lyžiach, a keď som prišla na prvé preteky, hneď som bola tretia. Odvtedy som väčšinu pretekov vyhrávala, prípadne bola maximálne tretia. A tak si tréneri povedali, že to má zmysel.

Zdroj | Audi Slovensko

Ako vám pomáhajú technológie pri športe a tréningoch?

V dnešnej dobe sú technológie veľmi dôležité, v mojom prípade už rozhodujú maličkosti. Technológie meníme každý rok, najmä čo sa týka lyží a lyžiarok. Mám k dispozícii napríklad aj špeciálny prístroj pre regeneráciu.

Bez akej výbavy by ste sa na slalom nevybrali?

Rozhodne bez prilby. Neviem si predstaviť lyžovanie bez prilby. V minulosti som mala vážnejší úraz a ak by som nemala prilbu, možno tu už nesedím.

Pozrite si

Nové Audi A8 je najpokrokovejšie auto histórie

Máte nejaké obľúbené špeciálne aplikácie v smartfóne?

Veľa aplikácií si nesťahujem, dokonca som začala mobil obmedzovať. Berie mi veľa času a ten si vážim. Kúpila som si však kameru GoPro, takže jej aplikáciu používam často. Rada tiež využívam aplikácie konkrétnych športových podujatí, na ktorých sa zúčastňujem.

A čo autá? Vašim sponzorom je Audi, aký model používate?

Aktuálne používam Audi Q7, o ktorom si myslím, že je medzi SUV jedno z najlepších áut. Potrebujeme totiž pri cestách na preteky a z pretekov veľké auto, ktoré je nielen bezpečné, ale i komfortné a pohodlné. Pomáha mi to zregenerovať sa. Rada počúvam hudbu, takže tu sa teším, že má kvalitné audio. Rovnako je pre mňa dôležitý pohon 4×4.

Zdroj | Audi Slovensko

Vyskúšali ste si aj nejaké asistenčné systémy?

Rada jazdím na motorke, preto som sa potešila, že práve v Q7 je možnosť automatického cúvania s prívesným vozíkom. Na ňom mám totiž moju motorku. Je to super, keď nič nerobím a auto to zvládne za mňa. Tiež rada používam adaptívny tempomat, najmä na dlhších cestách je to výrazná pomoc.

Aký gadget ste v poslednom čase zaregistrovali, pri ktorom ste si povedali, že ho raz určite chcete mať?

Ako som už spomínala, kúpila som si kameru GoPro, s ktorou som veľmi spokojná. Ďalším snom je určite motorový čln a vodný skúter. Možno by som chcela aj ďalšiu motorku alebo auto, s ktorým by som sa vybláznila, ako naposledy na Audi R8.

Ďakujeme za rozhovor.