Pestrá ponuka nových audio systémov od Panasonicu

ZDROJ | Panasonic

Panasonic predstavil vo Frankfurte zaujímavé hudobné zariadenia, ktoré nájdu široké využitie pri počúvaní Hi-Res audia, pozeraní TV, ale aj na veľkej party pri karaoke show. V ponuke sa objavilo dokonca aj rádio, ktoré dokáže prijímať okrem digitálneho signálu aj tradičnú FM frekvenciu.

Výkonné mikrosystémy SC-PMX90 a SC-PMX92

Panasonic SC-PMX90ZDROJ | Panasonic

Mikrosystémy sú vybavené novou funkciou Auto Play, ktorá rozpozná, že používateľ ide počúvať hudbu z AUX-IN vstupu a sama zapne zariadenie.

Panasonic SC-PMX92

Aplikácia Panasonic Music Streaming umožňuje vytváranie playlistov, ale aj zmenu poradia prehrávaných skladieb. Optické vstupy sa môžu využiť pri sledovaní televízie. 

ZDROJ | Panasonic

Zosilňovač LincsD-amp 3. generácie má výkon až 120 W (RMS) a ponúka samozrejme oveľa kvalitnejší zvuk, aký sa dá získať z reproduktorov v televízore. Za skvelým zvukom stoja kvalitné Hi-Fi komponenty, ktoré do trojpásmových reproduktorov dostanú prirodzený a neskreslený signál.

 

ZDROJ | Panasonic

V oboch mikrosystémoch je audiofilský DA prevodník, ktorý v kombinácii s USB vstupom umožňuje prehrávanie hudby z počítača v rôznych formátoch (DSD, FLAC, WAV, AIFF a podobne) aj v Hi-Res Audiu 24 bit/192 kHz. Nechýba podpora Bluetooth, FM / DAB + rádio a CD prehrávač.

ZDROJ | Panasonic

Elegantné mikrosystémy SC-HC410 a SC-HC412

Tieto mikrosystémy zaujmú štíhlym elegantným vzhľadom a skvelým zvukom. Predný panel je z lešteného hliníka a ladí s textilnou výplňou reproduktorov.

Panasonic SC-HC412ZDROJ | Panasonic

Obe zariadenia využívajú technológiu Space Tune vyvinutú inžiniermi z Technicsu, ktorá automaticky optimalizuje zvuk mikrosystému podľa zvukovej charakteristiky miestnosti.

ZDROJ | Panasonic

Systémy majú tri prednastavené režimy pre umiestnenie blízko steny, na stene alebo v rohu miestnosti. Ďalší charakter zvuku si môžu používatelia individuálne upraviť. Režim Clear Surround vytvára realistický zvuk v celom priestore a funkcia D. Bass zosilňuje nízke kmitočty v závislosti od zdroja zvuku.

ZDROJ | Panasonic

Aj tu nájdeme funkciu Auto Play, ktorá dokáže zistiť, kedy používateľ pustí hudbu cez AUX-IN vstup a sama zapne hudobný systém.

Zosilňovač LincsD-amp s výkonom 40 W (RMS) napája stereo reproduktory systému Twisted Acoustic Port s priemerom 8 cm. Majú jedinečný tvar, vďaka ktorému dokážu tieto štíhle audiosystémy poskytnúť prekvapivo čistý a mohutný zvuk.

ZDROJ | Panasonic

Mikrosystémy SC-HC410 a SC-HC412 dokážu prehrávať zvuk z CD, FM / DAB + rádia, z USB a cez Bluetooth. Ani tu nechýba možnosť využitia aplikácie Panasonic Music Streaming, cez ktorú si môžu používatelia streamovať hudbu z mobilných zariadení.

Mini audiosystémy SC-AKX320 a SC-AKX520

Panasonic SC-AKX520ZDROJ | Panasonic

Tieto „party“ minisystémy dokážu na večierku poriadne rozprúdiť zábavu. Okrem robustného zvuku poteší používateľov veľký ovládač hlasitosti, DJ efekty a ovládanie pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke v štýle klasických jukeboxov. Vďaka nej sa do tvorby playlistu môžu zapojiť všetci prítomní.

Pozrite siPanasonic R-70S – nepočúvajte štvorce!

Panasonic SC-AKX520 je určený hlavne pre milovníkov hudobnej zábavy v štýle karaoke. Jeho predný panel produkuje svetelné efekty synchronizované s hudbou v troch farbách. Dva mikrofónové vstupy umožňujú spievať dvom spevákom naraz.

ZDROJ | Panasonic

AKX520 má výkon 650 W (RMS), 2-kanálový zosilňovač a equalizér na úpravu charakteristiky zvuku. O mohutné basy sa stará D.Bass Beat.

AKX320 má výkon 450 W (RMS), 2-kanálový zosilňovač a equalizér na úpravu charakteristiky zvuku, ani tu nechýba D.Bass Beat.

Audiosystémy v reproduktoroch SC-TMAX50, SC-TMAX40 a SC-TMAX10

Panasonic SC-TMAX40ZDROJ | Panasonic

Tri nové audiosystémy v štýle reproduktorov Panasonic Urban Audio sú určené hlavne pre milovníkov zábavy. Ponúkajú praktické prevedenie a výobrný zvuk. Poslucháčov zaujmú silnými basmi, podsvietením predného panelu, dvojicou mikrofónnych vstupov pre karaoke a ovládaním pomocou aplikácie Panasonic MAX Juke v štýle klasických jukeboxov.

ZDROJ | Panasonic

SC-TMAX10 ponúka 300 W výkon, SC-TMAX40 1 200 W a SC-TMAX50 2 000 W, všetky podľa RMS (dlhodobý hudobný výkon, pri ktorom sa nepoškodí reproduktor).

Rádio RX-D70BT

ZDROJ | Panasonic

Rádio má tunery pre príjem signálu FM a DAB +, vďaka možnosti napájania na batérie sa dá použiť aj v miestach mimo pokrytia elektrickou energiou.

Pozrite siJBL Tuner Black – perfektný reproduktor s rádiom

ZDROJ | Panasonic

Minimalistický dizajn splní aj náročnejšie nároky na estetiku a dokáže dobre zapadnúť aj do elegantného interiéru. Zariadenia má rozmery 310 x 128 x 205 mm. Displej zobrazuje aj aktuálny čas, časovač umožní naprogramovanie prehrávania na potrebnú hodinu v rôznych dňoch v týždni s možnosťou nastavenia individuálnej hlasitosti. Funkcia Sleep po uplynutí zvoleného času audiosystém vypne.

Panasonic RX-D70BT plní zároveň funkciu plnohodnotného moderného hudobného centra. Umožňuje prehrávanie CD diskov, bezdrôtové streamovanie hudby cez Bluetooth alebo vstupmi z USB a AUX.

ZDROJ | Panasonic

Rádio má pamäť na 60 staníc (30 z FM a 30 z digitálneho vysielania). Zosilňovač má výkon 2 x 2 W (RMS), o zvuk sa starajú dva širokopásmové reproduktory s 8 cm priemerom a jedným basákom umiestneným na zadnej strane. Nechýba ekvalizér, ktorý má päť režimov (Flat, Heavy, Soft, Clear a Vocal) na optimalizáciu zvuku pri počúvaní rôznych žánrov.

Ako vidieť, Panasonic pripravil pestrú ponuku audiosystémov, ktorých hlavnou ambíciou je potešiť poslucháčov. Ceny a dátum uvedenia na trh doteraz oznámené neboli.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku