Reklama

Perch: bezdrôtový „reprák“ budíkom aj nabíjačkou

Drahomír Piok

Malých a prenosných reproduktorov na trhu máme už mnoho, no tento akosi vyčnieva z radu. „Repráčik“  Perch funguje na známom princípe prenosu dát cez Bluetooth, no ako malé plus má stojanček dokovaciu stanicu, kde môžete vášmu telefónu dobíjať batériu. Takéto príslušenstvo určite poteší, no pri pohľade na cenu nielen mňa prejde mráz po chrbte.

Perch

V dobe keď sa od všadiaľ snažíme odstrániť zbytočné káble, napríklad ako bezdrôtové nabíjačky, slúchadlá alebo internet, je užitočné vlastniť takéto príslušenstvo, hlavne pokiaľ ste milovníkom muziky. Týmto sa zbavíte nepríjemných uzlov, prerušených káblov a v niektorých prípadoch aj potreby pripojenia do elektrickej siete. Na druhej stranu však treba dávať pozor na vybíjajúce sa batérie. Dopyt po týchto výrobkoch neustále rastie a tak sa aj výrobcovia snažia k nudným reproduktorom pridávať  rôzne „vychytávky“. Perch je prenosný reproduktor, ktorý sa môže pripevniť na veľmi elegantnú dokovaciu stanicu, kde sa dobíja. Poteší, že stanica má na sebe malý LED displej, kde si môžete nastaviť budík a ďalej priestor pre uloženie telefónu a jeho dobitie. V príslušenstve nájdeme samozrejme iPhone konektor a rôzne USB koncovky.

Perch

Reproduktor spolupracuje a je kompatibilný so všetkými telefónmi a inými multimediálnymi prístrojmi, ktoré majú integrovaný Bluetooth modul. Má na sebe umiestnený malý užitočný mikrofón pre telefonovanie, žiaľ tlačdlo na prijímanie hovorov tu už nenájdete. Reproduktor je spracovaný z plastu a jeho stanica má kovové prvky. Momentálne neboli ešte zverejnené presne špecifikácie výdrže, rozmerov, dosahu alebo presného typu použitého Bluetooth. Perch bude dostupný zatiaľ v jednej farebnej kombinácií a to čierno-bielej. Zároveň sa nedávno spustila jeho predobjednávka za cenu v prepočte približne 130 €. Čo tie zimomriavky?

Perch
foto: www.quirky.com
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.