Reklama

Pentax oslavuje titul kamera roka 2011

Marek Šimunek

Japonská spoločnosť Pentax sa rozhodla oslavovať. Zrkadlovka Pentax 645D získala totižto na výstave Camera Grand Prix v Japonsku ocenenie kamera roka 2011. Z tohto jednoduchého dôvodu sa Pentax rozhodol uviesť na trh limitovanú edíciu tejto veľmi obľúbenej stredoformátovej zrkadlovky v elegantnom červenom prevedení a v balení z dreva.

Pentax 645D

Digitálna zrkadlovka Pentax 645D bola prvýkrát predstavená v júni 2010. Môže sa pochváliť CCD snímačom s maximálnym rozlíšením 40 Mpx a telom z magnézia, ktoré je odolné voči prachu a bez zahanbenia zvládne aj pár kvapiek vody. Pre Pentax 645D nie je problémom ani práca pri teplotách 10 °C pod bodom mrazu, čo podstatne zvyšuje možnosti jej využitia. Práve vďaka týmto vlastnostiam bol tento minuloročný model ocenený prestížnou cenou „Camera of the Year“. To s akou vážnosťou sa spoločnosť Pentax stavia k tomuto prestížnemu oceneniu odzrkadľuje rozhodnutie uviesť na trh limitovanú edíciu tejto obľúbenej zrkadlovky. V prípade, že patríte k zberateľom produktov, ktorých cena vďaka limitovaným edíciám bude s vekom iba stúpať nemali by ste si nechať červený Pentax 645D ujsť.

Pentax 645D

Tak ako sa na poriadnu limitovanú edíciu patrí bude aj tento model jasne rozoznateľný od bežne dostupných Pentaxov 645D. Magnéziové telo bude pokryté výrazným červeným lakom, ku ktorého farbe bude samozrejme prispôsobený aj jedinečný červený popruh na nosenie fotoaparátu, ktorý bude vyhotovený z kvalitnej kože. Jedinečnosť tejto edície zbadáte aj na balení. Zbytočne by ste totižto čakali bežnú krabičku z papiera. Limitovaná edícia vyžaduje korešpondujúce balenie a tak bude Pentax 645D dodávaný v balení z dreva Paulovnie. Ak by sa vám tento špeciálny kúsok zapáčil, budete sa musieť poponáhľať, nakoľko objednávky sa prijímajú iba v dvoj mesačnej perióde od 20-teho júla do 20-teho septembra 2011, avšak spoločnosť neuviedla cenu tohto limitovaného modelu, takže na jej určenie si budete musieť počkať do začiatku predobjednávok.

Pentax 645D

Foto: Pentax, imaging-resource.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.