Reklama

Pentax Optio X90: ultrazoom s 26x optickým zoomom a super makrom

Števo Porubský

Pentax nedávno predstavil nielen odolný model Optio W90, ale aj tento ultrazoom s 26x optickým zoomom. Samozrejmosťou noviniek súčasnosti je aj nahrávanie HD videa a s tým súvisiaci HDMI výstup. Zaujímavá je aj informácia, že oproti predchodcovi by mal tento model ušetriť až o 50% viac energie, ktorá sa na cestách určite zíde.

 Pentax Optio X90

Model Optio X90 je vynoveným ultrazoomom japonského výrobcu, ktorý ponúka teleobjektív s 26x optickým zoomom (26 – 676 mm) a f/2.8 – f/5.0. S novým objektívom môžete snímať aj makro fotografie od 1 cm. Základ je 12,1 Mpx CCD čip spoločnosti, ktorý vraj ponúka aj nový systém redukcie trasenia. Okrem toho v špeciálnom režime Digital SR dokáže fotografovať až pri ISO 6 400. Zaujímavé je, že maximálna rýchlosť snímania je len 1,1 fps, čo je na takýto ultrazoom veľkým negatívom. Okrem digitálneho hľadáčika môžete snímanú scénu sledovať aj na 2,7-palcovom LCD displeji s rozlíšením 230 000 obrazových bodov.

Pentax Optio X90

Nový model ponúka na výber až 23 scénických režimov, takže v akejkoľvek situácií si vyberiete ten najvhodnejší. S rozmermi 112 x 84 x 109 mm a hmotnosťu okolo 430 gramov vám v batožine zavadzať nebude, do kabelky ho však len tak nevložíte. V tomto roku sme si už zvykli, že novinky disponujú aj HD, resp. Full HD natáčaním videa. Model Optio X90, hoci patrí do najvyššej rady výrobcu, zvláda „len“ HD video (1 280 x 720 px) pri 30 fps v AVI formáte. Výrobca sa nechal počuť, že nový prístroj dokáže ušetriť až o 50% viac energie ako doterajšie ultrazoomy. 32 MB vnútornej pamäte nie je veľa, tú však môžete rozšíriť pomocou SDHC kariet. Do počítača snímky prenesiete aj cez USB kábel. Cez HDMI rozhranie na HD televízii alebo monitore si môžete pozrieť aj výsledok svojho kameramanského umenia. Cena novinky by sa mala pohybovať okolo 420,00 €, pričom na pultoch predajní by sa mala objaviť v priebehu apríla.

Pentax Optio X90

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.