Reklama

Pentax Optio RS1500: vymeňte si kryt kedykoľvek

Marek Šimunek

Kompaktný fotoaparát nemusí znamenať jednotvárnosť a nudu. Jasným dôkazom je nový Pentax Optio RS1500, ktorého vzhľad môžete jednoducho a rýchlo vylepšiť pomocou desiatich pribalených skinov alebo si vytvoriť vlastný vo svojom počítači.

Pentax Optio RS1500

Pentax Optio RS1500 je nástupcom minuloročného modelu RS1000, ktorý ako prvý priniesol možnosť upravenia vzhľadu. Užívateľom však vadila pomerne zložitá výmena jednotlivých motívov a tak spoločnosť Pentax predstavila nový model, ktorého vzhľad zmeníte v priebehu sekundy. Okolo objektívu fotoaparátu sa nachádza krúžok, ktorého odstránením môžete jednoducho zameniť jeden s desiatich pribalených motívov, prípadne si pomocou špeciálneho softvéru môžete vytvoriť vlastný. Jedná sa tak o jedinečný spôsob odlíšenia sa a na dizajne vášho fotoaparátu sa môže prejaviť vaše kreatívne myslenie.

Pentax Optio RS1500

Keďže model RS1500 je zameraný najmä na menej náročných užívateľov, nebude mu nikto vyčítať objektív s iba štvornásobným optickým priblížením, pod ktorým sa nachádza snímač s maximálnym rozlíšením 14 Mpx. Ničím neprekvapia ani clonové čísla objektívu, ktoré sa v závislosti od použitého priblíženia pohybujú v rozmedzí f/3,2 až f/5,9. Vzhľadom na cenovú kategóriu a zameranie tohto kompaktu by ste zbytočne hľadali stabilizáciu obrazu v akejkoľvek podobe. Spoľahnúť sa tak budete musieť iba na vysoké hodnoty ISO a následné softvérové zaostrenie priamo vo fotoaparáte. Jedenásť scénických režimov a tiež plne automatický režim Pentax Auto Picture, schopný detekovať najvhodnejšie nastavenie scény pomôžu pri jednoduchom a rýchlom vytváraní záberov za každých okolností. Okrem statických záberov sa samozrejme môžete spoľahnúť aj na video. To dokáže Pentax Optio RS1500 natáčať v HD kvalite pri 30 fps. Malú integrovanú pamäť s kapacitou len 21,6 MB môžete rozšíriť použitím SDXC kariet. Pentax Optio RS1500 síce neočarí najnovšími technológiami alebo pokročilými funkciami, avšak môže byť vynikajúcim spoločníkom pre tých z nás, ktorý sa nevyžívajú v rôznom nastavovaní parametrov a fotografia má pre nich viac informačnú ako umeleckú hodnotu. Pentax Optio RS1500 bude dostupný od apríla za predpokladanú cenu 150 USD (107,11 €).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.