Reklama

Pentax K-x Rainbow Colors: najfarebnejšia zrkadlovka sveta

Števo Porubský

O modeli japonského výrobcu špičkových fotoaparátov sme písali pred pár týždňami ako o najlepšej entry level zrkadlovke podľa asociácie TIPA. Táto zrkadlovka pre začínajúcich fotografov so zrkadlom je známa aj svojou farebnosťou. Len ťažko odhadnúť v koľkých farebných verziách sa v jednotlivých regiónoch sveta tento model objavil. Pentax sa len nedávno rozhodol ponuku ešte viac spestriť!

 Pentax K-x Rainbow Colors

Minuloročná novinka je na trhu už istý čas a v mnohých farebných variantoch. Teraz sa však výrobca rozhodol model s 12 Mpx CMOS senzorom ešte viac spestriť. Na trhu sa objaví v limitovanom množstve model K-x Rainbow Colors. Šialene vyzerajúci model bude však ponúkať rovnaké funkcie a technológie ako doterajší model K-x. Okrem spomínaného 12 Mpx čipu tak v ňom nájdete aj 11-bodové zaostrovanie, ISO 12 800, stabilizátor obrazu, 2,7-palcový LCD displej s rozlíšením 230 tis. bodov a funkciou Live View. Výhodou je aj pomerne vysoká rýchlosť snímania – 4,7 fps (do 17 JPEG snímok) a rýchlosť uzávierky až do 1/6000 s, pričom K-x sníma aj v RAW formáte, ale aj farebnom priestore Adobe RGB. Začínajúcim fotografom pri tvorení snímok pomôže aj množstvo automatických režimov, detekcia tváre (16 rôznych tvárí) či 22 nastaviteľných vlastných funkcií. Na to ale už asi otvoríte aj návod na použitie.

Pentax K-x Rainbow Colors

Modelu K-x nechýba ani možnosť natáčania videa v HD kvalite (1 280 x 720 b.). Ako pamäťové médium slúži SDHC karta, na prenos údajov do počítača zas miniUSB konektor. O energiu sa stará štvorica klasických AA batérií, takže nemusíte kupovať sekundárnu drahú batériu. Bez nich má samotné telo hmotnosť 515 gramov a rozmery 122,5 x 91,5 x 67,5 mm. Za základný set K-x s objektívom 18-55 mm zaplatíte približne 520 €, špeciálna edícia Rainbow Colors bude v predaji od júla tohto roku. Sklamaním však môže byť jeho ohlásená dostupnosť – len v Japonsku. Uvidíme či sa Pentax odváži s týmto odvážnym modelom ísť aj za hranice Japonska. Ak nie, možno budete mať to šťastie vidieť japonských dôchodcov „pobehovať“ s takýmto čudom aj niekde po Bratislave.

Pentax K-x Rainbow Colors

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.