Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 8.2.2014

Peek Calendar – kalendár o akom ste doposiaľ mohli len snívať

Marek Šimunek

V dnešnom ubehanom svete sa často stane, že na nejakú schôdzku, alebo stretnutie zabudnete. Práve preto využívame kalendáre v našich smartfónoch. Aplikácia kalendár však nemusí byť iba nič nehovoriaca mriežka udalostí a úloh, ale môže to byť elegantná a moderná aplikácia, akou je napríklad aj Peek Calendar.

Peek Calendar

STIAHNITE SI aplikáciu Peek Calendar v App Store

Peek Calendar je v prvom rade, ako už aj samotný názov aplikácie prezrádza kalendár pre váš iPhone. Jeho dizajn sa však vymyká všetkému, čo ste doposiaľ mohli v App Store nájsť. Základný dôraz je totiž kladený na jednoduchosť jeho ovládania, prepracované grafické prostredie a maximálnu efektivitu pri plánovaní vašich schôdzok a úloh. Jednoduchosť a prácu s aplikáciou Peek Calendar si môžete pozrieť aj na nasledujúcom videu.

Ak teda hľadáte elegantný kalendár založený najmä na gestách môžeme vám Peek Calendar len odporučiť. Ovládanie aplikácie je jednoduché, takže ani bežné pridanie úlohy vám nezaberie priveľa času. Na základnej obrazovke máte zobrazené nasledujúce dni, pričom pod nimi je zobrazený zbytok aktuálneho mesiaca a nasledujúce mesiace. Udalosť pridáte jednoducho podržaním prstu na niektorom dátume a následným zvolením potrebných parametrov danej udalosti. Samozrejme nechýba synchronizácia s vašimi kalendármi v iPhone, alebo možnosť rýchlej editácie udalosti. Ak už budete mať aplikáciu Peek Calendar vo svojom iPhone skúste zakryť prstom svetelný senzor na vašom iPhone. Objavia sa elegantné hodiny.

Peek Calendar

Ak by sme ale mali spomenúť nevýhody tejto aplikácie, tak medzi nimi určite bude chýbajúca podpora farebného značenia kalendárov. Udalosť v súkromnom kalendári má teda rovnakú farbu ako tá v pracovnom, čo síce podtrhuje eleganciu a čistotu aplikácie, ale mierne stažuje orientáciu v aplikácií samotnej. Druhou pripomienkou je mierne matúce ikony jednotlivých nastavení, ktoré by aspoň pre začiatočníkov mohli obsahovať popisky pre lepšiu orientáciu. Aj napriek tomu je Peek Calendar nádherným alternatívnym kalendárom, ktorý je priamo stvorený pre nový operačný systém Apple iOS 7.

Peek Calendar

Hodnotenie: 9/10

Veľkosť: 3,3 MB

Cena: 1,79 €

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.