Pebble Time možno dostanú bezkontaktné platby

ZDROJ | FitPay

Už pri predstavení inteligentných hodiniek Pebble Time CEO spoločnosti Pebble Eric Migicovsky upozrňoval na novinku, ktorú hodinky okrem farebného E-Ink displeja prinášajú. Tou novinkou je možnosť vytvárania inteligentných náramkov, ktoré sa k hodinkám pripájajú pomocou systémového konektora. Až doposiaľ sa však až na niekoľko pokusov neobjavil ani jeden náramok, ktorý by vďaka tomuto riešeniu pridal samotným hodinkám nové funkcie. Zmeniť to chce startup Fit Pay.

RECENZIAHodinky s veľkou výdržou, s ktorými si kľudne môžete ísť aj zaplávať

Pagare 10
ZDROJ | FitPay

 

Pozrite siPebble Time majú farebný displej a zase valcujú Kickstarter

Ten totiž práve spustil kampaň na crowdfundingovej platforme Kickstarter, s cieľom podporiť náramok pre hodinky Pebble Time, ktorý im pridá možnosť bezkontaktných platieb. Nový inteligentný náramok nesie označenie Pagaré a pre platby využíva technológiu NFC. Ak ste teda majiteľom týchto hodiniek a v budúcnosti by ste radi využívali podobné funkcie, ako majitelia Apple Watch so systémom Apple Pay, možno budete mať čoskoro tú možnosť.

Pagare Pebble Time 01
ZDROJ | Kickstarter

Samotný náramok Pagaré bude dostupný v rovnakých farebných prevedeniach, ako v prípade hodiniek Pebble Time a podľa vyjadrení CEO spoločnosti Fit Pay bude využívať vlastnú batériu. Pre jej nabíjanie je určený USB konektor na jednom konci náramku. Veľkou výhodou však okrem platieb je aj to, že rovnaký USB konektor môžete využiť aj na priame nabíjanie hodiniek Pebble Time. Už tak na cesty nebudete musieť nosiť extra nabíjačku pre hodinky.

Pagare 06
ZDROJ | FitPay

Pagaré myslí aj na bezpečnosť a tak ak hodinky s týmto náramkom používateľ dá dole, náramok okamžite zamkne všetky platobné údaje. Pre opätovnú aktiváciu platobných funkcií musíte na hodinkách zadať štvormiestny PIN kód. Pre vloženie platobných údajov je potrebné do aplikácie, ktorá je súčasťou Pagaré vložiť údaje o vašej platobnej karte. Tie sú následne bezpečne prenesené do náramku a pre samotné platenie už nebudete potrebovať vás smartfón.

Pozrite siPebble Time Round sú ľahké, tenké a okrúhle

Ak sa vám nápad, ktorý Pagaré prináša páči, môžete tento projekt podporiť pomocou kampane na stránke Kickstarter. Môžete tak tento unikátny náramok získať už za 49 USD. Jeho predajná cena po spustení výroby bude 69 USD. Náramok Fit Pay Pagaré bude okrem hodiniek Pebble Time dostupný aj pre hodinky Pebble Time Round.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku