Reklama

PayPal začína s platbami cez NFC

Drahomír Piok

Známa americká firma PayPal sprostredkúva platby a prevody peňazí prostredníctvom internetu. V týchto dňoch predstavila vlastnú aplikáciu pre Android, ktorá používa technológiu NFC pre platby. Ide o prvú aplikáciu takéhoto druhu. PayPal tak urobil prvý krok k realizácií a o vytvorení úplne nového spôsobu ako nakupovať a platiť za tovar alebo služby.

NFC

Len jeden telefón..

PayPal už toto leto vydá aktualizáciu pre svoju aplikáciu na Androidy, ktorá umožní používať NFC na zrealizovanie platieb. Neplánuje sa okamžité masívne rozšírenie tejto služby, pretože telefón, ktorý NFC podporuje a má súčasne aj Android je iba jeden. Je to Nexus S, na ktorom je aplikácia aj predvádzaná. Samsung Galaxy S II mal obsahovať podporu NFC už od začiatku, no juhokórejská firma sa rozhodla, že tento model s NFC príde až pred Vianocami. A ako to vlastne celé funguje? PayPal aplikácia musí byť inštalovaná na oboch telefónoch. Používateľ ktorý chce peniaze posielať napíše čiastku do widgetu, a potom sa môžu telefóny priložiť k sebe. Platba prebehne behom pár sekúnd a je oznámená zvukovým znamením. Príjemca už iba naťuká pre správne prijatie platby svoj pin a peniaze sa mu prevedú na jeho PayPal účet.

PayPal

Google Wallet vo myslí veľkom, PayPal zatiaľ nie

Transakcia používa pre zabezpečenie medzi dvoma telefónmi aj šifrovaný kľúč, ktorý neprechádza priamo cez NFC. Nevýhodou tohto systému od PayPal je, že zatiaľ nepočíta s zapojením maloobchodných predajní. Ide to tzv. P2P NFC platby. Konkurečná služba Google Wallet je odlišná a už odzačiatku počíta s rozšírením do predajní za pomoci veľkých partnerov ako MaserCard aelbo FirsData.

Nexus S

Foto:PayPal, NFC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.