Parrot Disco je dron, ktorý vyzerá ako malé lietadlo

ZDROJ | Parrot

Parrot počas výstavy CES 2016 predstavil svojho najnovšieho drona. Model Disco nepoužíva známy koncept kvadrikoptéry, ale pôsobí skôr ako malé lietadlo. Zatiaľ sa však jedná o prototyp, pričom nie je známe kedy a ani za akú cenu sa Parrot Disco dostane do predaja.

https://youtu.be/imtqooJj0I4

Disco má však slúžiť najmä začiatočníkom, ktorí hľadajú jednoduchého drona na údržbu, ale aj ovládanie. Parrot Disco totiž stačí iba naštartovať a hodiť do vzduchu. Dron sám vzlietne a naberie výšku. Následne začne krúžiť okolo vás do momentu, kým neprevezmete riadenie.

Parrot Disco vzlet
ZDROJ | Parrot

Na riadenie môžete využiť aplikáciu Parrot Skycontroller, prípadne FreeFlight 3. Okrem ovládania pomocou smartfónu je Disco možné ovládať aj pomocou štandardného RC ovládača. Pre ešte lepší zážitok z lietania si môžete nasadiť FPV okuliare (first-person view). Na palube je totiž samozrejme kamera, ktorá je schopná snímať nepretržité video z vášho letu.

Pozrite siDron Parrot Bebop 2 dokáže lietať 25 minút rýchlosťou 60 km/h

Parrot Disco 2
ZDROJ | Parrot

Po hardvérovej stránke ponúka Parrot Disco maximálnu rýchlosť na úrovni 80 km/h a dosah 2 kilometre. Na jedno nabitie sa vo vzduchu udrží 45 minút. Nabitie batérie z nuly na 100 % pritom trvá približne jednu hodinu. Samotné telo drona je tvorené z plastu, takže v prípade poškodenia je možné jeho časti veľmi jednoducho vymeniť. To isté platí aj v prípade transportu, kedy sa dá veľmi jednoducho rozobrať.

Parrot Disco 1
ZDROJ | Parrot

ZdrojTrustedreviews

Komentáre k článku