Reklama

Parrot.AR Drone: Lietajúca videohra!

Drahomír Piok

Spoločnosť Parrot, ktorú môžete poznať hlavne ako výrobcu bezdrôtového príslušenstva pre mobilné telefóny, prináša na trh ako sme písali v lete niečo veľmi neobvyklé a neobyčajné. Je to malá kvadrikoptéra, ktorú môžete s ľahkosťou ovládať pomocou rozhrania v telefóne a to nie je všetko, Parrot pridáva pre lepšiu zábavu aj rozšírenú realitu!

Parrot.AR Drone

Ak ste ako mladí snívali o lietadle na ovládanie, táto hračka si vás určite získa. Jej ovládanie pomocou štyroch rotorov zvládne aj dieťa. Je neuveriteľne stabilná a umožňuje lietanie aj za váš obzor. Na tele má umiestnené dve kamery, ktoré komunikujú s mobilom cez Wi-Fi sieť. Veľký kameň úrazu pre možných kupcov bude určite nutnosť vlastniť iPhone, iPod alebo iPad. Parrt AR Drone komunikuje výhradne cez aplikáciu AR FreeFlight, ktorá je bežne dostupná na App Store. V aplikácii máte na výber riadenie z dvoch pilotných režimov, začiatočník a pokročilý. Kvadrikoptéra sa po uvedení do činnosti spustí a vzlietne do výšky 80 cm nad zemou. Pilotuje sa jednoducho a intuitívne pomocou tlačidiel na displeji a akcelerometra zariadenia. K dispozícií máte aj záchranné tlačidlo, ktoré okamžite prístroj vypne.

Parrot.AR Drone

Táto hračka pre dospelých je vyrobená z karbónových vlákien a veľmi odolného plastu s označením PA66. Srdce ARDrone obsahuje MEMS (mikro-elektro-mechanický-systém), trojosový akcelerometer, dva gyroskopy, jeden ultrazvukový senzor a dve kamery. Vertikálna kamera umožňuje merať rýchlosť, pomáha stabilizovať let a kompenzovať turbulencie spôsobené vetrom. Tieto technológie použité pre stabilizáciu sú skôr pre profesionálne alebo vojenské účely. Čelná kamera prenáša obraz priamo na displej, akoby bol hráč pilotom. Taktiež ponúka tzv. rozšírenú realitu, čiže rozpoznáva objekty a pridáva možnosť vzdušných súbojov s monštrami alebo robotmi. Aj vďaka tomu je možný vzdušný súboj aj s dvoma kvadrikoptérami proti sebe.

Parrot.AR Drone

Chce to trochu cviku, no lietať sa dá aj doma, stačí len nasadiť ochranný kryt, ktorý zabraňuje poškodeniu citlivých častí. Na vonkajšie použite tiež slúži jeden, ktorý obmedzuje vplyv vetra na manévrovatelnosť a je v troch farebných kombináciach. Osobne si myslím, že  túto hračku môžte využijete aj ako špiónske lietadlo, na displeji môžete vidieť obraz z oboch kamier súčasne, alebo si užiť okolie z vtáčej perspektívy. Presne špecifikácie prenosu obrazu, dosahu alebo výdrže výrobca oficiálne neuvádza, no asi vie prečo. Poháňa ho 1000 mAh batéria, ktorá ho udrží pri živote iba 15 minút ostatné detaily zostávajú záhadou. Na Slovensko sa má dostať 30. novembra a zakúpiť ho budete môcť v špecializovaných predajniach za cenu 319 €.

Sledujte Parrot AR.Drone aj na Facebooku.
Oficiálna stránka distribútora je http://www.parrot-ardrone.cz/

Parrot.AR Drone

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.