Reklama

Pantone oznámil farbu roku 2020. Načo je to vlastne dobré?

Zdroj | Pantone
Richard Pliešovský
Zdroj | Pantone
Zdroj | Pantone

Viac ako dvadsať rokov ovplyvňuje Farba roka od Pantone trendy vo viacerých odvetviach, vrátane módy, bytového textilu, priemyselného dizajnu, ako aj obalového a grafického dizajnu.

Pantone Color Institute, popredná spoločnosť špecializujúca sa na analýzu trendov v oblasti farieb, oznámila, že farbou roka 2020 sa stáva modrá, konkrétne elegantný odtieň 19-4052 Classic Blue.

Inštitút hovorí, že až 80 % informácií prijímame očami, správny výber farby je preto nesmierne dôležitý. Výberový proces Pantone Color of the Year vyžaduje starostlivé zváženie a analýzu súčasných trendov. Odborníci v Pantone kombinujú svet hľadaním nových farebných vplyvov.

Zdroj | Pantone

Odporúčaniami Pantone Color Institute sa riadia nielen dizajnové a výrobné firmy, ale ovplyvňujú tiež zábavný priemysel, filmovú produkciu, tvorbu nových umelcov či vzhľad turistických destinácií. Vplyvy môžu prameniť z nových technológií, materiálov, textúr, no aj z rôznych platforiem sociálnych médií a dokonca aj zo športových udalostí s veľkou popularitou.

Aká je farba Pantone 19-4052 Classic Blue?

Tento odtieň má prinášať odolnosť, čistotu a sústredenosť mysle. Vnáša pokoj, dôveru a spojenie; zdôrazňuje našu túžbu po spoľahlivom a stabilnom základe, na ktorom sa dá stavať, keď prekročíme prah do novej éry.

Pantone pomáha rôznym spoločnostiam robiť informované rozhodnutia o farbách svojich značiek a produktov. V silnej konkurencii je dobré vedieť, aké farebné trendy prídu do módu v najbližšom období a tomu prispôsobiť vlastné farebné riešenia alebo výber palety produktov. Vďaka nej teraz vieme, aká farba bude „vládnuť“ na budúci rok.

Kedysi sa na Slovensku hovorilo, že modrá je dobrá. Zhodou okolností sú na budúci rok parlamentné voľby, bude zaujímavé sledovať, či sa predpoveď naplní aj v prípade našej politiky.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.