Reklama

Pantech Vega LTE je výkladnou skriňou moderných smartfónov

Dominik Fúsek

Na našich stránkach sa už neraz objavili produkty z ďalekého východu, ktoré svojimi parametrami vyrážali dych, no na naše malé Slovensko sa nikdy nedostali. No aj napriek tomu, že si ich pravdepodobne nikto z nás nikdy nekúpi, všetci sa na ne radi pozrieme, pretože jasne ukazujú budúcnosť. Podobný prípad je aj Pantech Vega LTE z Južnej Kórei.

Pantech logo

Parametre tohto giganta sú jednoducho rozprávkové. Uhlopriečka displeja činí až 4,5 palca. Dnes pôsobí možno trochu prehnane, smartfóny sa však bez prestania zväčšujú a už teraz sa dokonca objavujú aj väčšie prístroje. Ešte zaujímavejšie je rozlíšenie panela. Hodnotu 1 280 x 720 bodov (HD) nedosahujú ani 10-palcové netbooky a dokonca aj tablety si ju považujú za česť. Ktovie, načo je dobrá jemnosť presahujúca schopnosti ľudského oka, v každom prípade ide o budúci štandard. Snahu o prvenstvo vidieť aj v použitom procesore. Neznámy dvojjadrový čip je taktovaný na rekordných 1,5 GHz. Jeho plný potenciál hádam nevyužijete ani pri zaplnení 1 GB RAM desiatkami aplikácií. Tie môžete mať nainštalované v 16 GB pamäti. Hardvér konkurujúci netbookom je živený zo vzhľadom na veľkosť zariadenia skromnej 1 860 mAh batérie.

Pantech Vega LTE

Operačný systém je ako inak Android 2.3, aspoň zatiaľ. Z ostatných funkcií je prítomné rozhranie Bluetooth 3.0, masívne zavádzané NFC i u nás nevyužiteľné LTE pre bleskové mobilné pripojenie štvrtej generácie. Čerešničkou na torte je TV tuner typu T-DMB. Zaujímavé, že kým v smartfónoch pre východné trhy je televízny tuner samozrejmosťou, u nás ho ponúkajú iba čínske prístroje. Ako už bolo spomenuté, Pantech Vega LTE sa k nám takmer iste nikdy nedostane. Pokiaľ ste po ňom zatúžili, skúste sa pozrieť aj na veľmi podobný Samsung Galaxy S II HD LTE, ktorý už má šance o čosi lepšie.

Zdroj a foto: geeky-gadgets.com, Pantech

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.