Reklama

Panasonic vynovil svoj ultrarzoom, pridal i Full HD video a 3D

Števo Porubský

Pred necelým rokom Panasonic upgradoval sériu FZ o novinku s označením FZ45 (Panasonic Lumix DMC-FZ45: hybrid s 24-násobnou optikou). V tejto sezóne však výrobca upravil hlavne vnútornosti, v ktorých je hlavnou zmenou obrazový senzor, obrazový procesor či displej. Bude Panasonic Lumix DMC-FZ47 dostatočným nástupcom?

 Panasonic Lumix DMC-FZ47

Ak sa pozriete na novinku z každej strany, rozdielov oproti pôvodnému modelu FZ45 je minimum a sú skôr kozmetického charakteru. Hlavným rozdielom sú však vnútornosti, ktoré získali nový, 12,1 Mpx CCD čip. Ten zvláda snímanie pri hodnote ISO do 6 400, vo vysokorýchlostnom režime zas snímanie rýchlosťou 3,7 fps pri plnom a 10 fps pri rozlíšení 3 Mpx. Za to vďačí aj novému procesoru Venus Engine FHD, ktorý taktiež vylepšil video schopnosti modelu FZ47. Novinka tak zvláda Full HD video (AVCHD, Dolby Digital Stereo), no vyzerá to tak, že progresívne snímanie ponúkne len HD režim. Počas natáčania je možné však vytvárať i fotografie v rozlíšení 3,5 Mpx! Ďalšou novinkou je i možnosť snímania 3D fotografií v rozlíšení 2 Mpx a MPO formáte. Nesporným zlepšením je 3-palcový LCD displej, ktorý má dvojnásobné rozlíšenie – 460 tis. bodov.

 Panasonic Lumix DMC-FZ47

Výborný objektív LEICA DC VARIO-ELMARIT začínajúci na 25mm ostal zachovaný. Ponúka tak 24-násobné priblíženie. Na povrchu objektívu je špeciálna vrstva Nano Surface Coating, ktorá by mala výraznejšie zabraňovať odleskom. Zároveň s funkciou Intelligent Resolution je možné s novinkou digitálne priblížiť obraz bez straty kvality. Zväčšenie je 1,3x, takže zoom sa vyšplhá až na 32-násobné priblíženie. Takýto megazoom je náročné udržať aj na statíve, preto výrobca nezabudol ani na prepracovaný Power O.I.S. stabilizačný systém. Zaujímavo znejú i Creative Control a Photo Style režimy so šikovnými efektmi, ktoré sa automaticky aplikujú na fotografiu pri fotení. Samozrejmosťou je iA (Intelligent Auto) režim, ale i manuálne režimy. Rozdielom oproti starším modelom je absencia RAW formátu. Vystačiť si budete musieť s JPEG. Novinka sa na trhu objaví v priebehu budúceho mesiaca za cenu okolo 350 €.

 Panasonic Lumix DMC-FZ47

Foto: Panasonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.