Reklama

Panasonic TX-DX800 - Ultra HD TV so štýlovým telom

Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Po modeli DX900 predstavuje Panasonic svoj nižší, no stále špičkovo vybavený Ultra HD televízor s označením Panasonic TX-DX800. Novinka nevyniká len výbavou, ale aj dizajnom.  Tento rok sa tak môžeme tešiť rovno na dva špičkové top modely s Ultra HD rozlíšením a najnovšími technologickými vychytávkami od Panasonicu.

Pozrite si

Panasonic DX900 – top-end s displejom ako plazma

Zdroj | Panasonic
Pozrite si

Panasonic TX-55CX750E s Ultra HD a Firefox OS

Model DX800 chce zaujať hlavne dizajnom nazvaným Freestyle Design. A to vidieť už na prvý pohľad. Na vývoji sa vraj podieľali európski architekti, výrobcovia nábytku a dizajnéri, vďaka ktorým výsledok pôsobí ako umelecké dielo.

https://www.youtube.com/watch?v=XntVMKIeq2g

Základom odvážneho a originálneho dizajnu je leštený hliníkový rám s vstavaným textilným reproduktorom. Výrazný vplyv bytových architektov je poznať vo všadeprítomných kovových prvkoch, vybrúsených hranách a doplnkoch pripomínajúcich kožu.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=KtQmmN_E-Q4

V novinke je osadený nový 2 000 Hz 4K UHD LED Super Bright Panel panel s rozlíšením 3 840 x 2 160 px a podporou HDR obrazu. Nechýba ani technológia lokálneho stmavovania. O perfektné farebné podanie sa okrem iného stará procesor Panasonic Studio Master HCX (Hollywood Cinema Experience).

Model DX800 je navyše kompatibilný s protokolom SDDP, takže ho možno ľahko zapojiť do systému inteligentnej domácnosti. Samozrejmosťou je aj certifikácia THX 4K. Okrem toho využíva obrazové režimy THX – THX Cinema a THX Bright Room pre sledovanie obrazu v osvetlených a temných miestnostiach.

Zdroj | Panasonic

O zvuk sa stará systém 12 Train Prismatic Speaker so štvoricou pasívnych žiaričov. Výrobca uvádza, že ich celkový výkon je 40 W. Nechýba ani podpora VR-Audio Master Surround 2.1 a Dolby Audio.

Panasonic TX-DX800 je vybavená operačným systémom Firefox s My Home Screen 2.0 – nové intuitívne používateľské rozhranie s možnosťou vlastného nastavenia pracovnej plochy. Tento rok sa navyše chystá nová aktualizácia operačného systému Firefox, ktorá ponúkne nové spôsoby prístupu k webovým aplikáciám a možnosť ich uloženia v televízii.

Zdroj | Panasonic

Operačný systém ponúkne aplikácie s obsahom prispôsobeným televíznej obrazovke (hry, správy, filmy a seriály na stiahnutie, predpoveď počasia apod.) A ponúkne používateľom jednoduché možnosti sledovania stlačením jediného tlačidla.

Aktualizácia má tiež vybaviť model DX800 novými funkciami, ktoré budú fungovať v rôznych zariadeniach. Napríklad príkaz „Poslať do TV“ umožní zdieľať webový obsah z Firefoxu pre Android na televíznej obrazovke.

Na pripojenie periférií používa 4 HDMI 2.0 porty s HDCP 2.2, USB porty (2x USB 2.0, 1x USB 3.0), Ethernetový port, DVB-T/T2, DVB-S2, CI port, no čítačka na SD karty chýba. Nechýba ale Wi-Fi modul s DLNA či Bluetooth 4.1.

 

TX-DX800 bude v predaji s uhlopriečkou 50 alebo 58 palcov. Cenu výrobca nešpecifikoval.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.