Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic VIERA TH-L42G3: Prvá s nahrávaním na SDXC karty!

Panasonic VIERA TH-L42G3: Prvá s nahrávaním na SDXC karty!
Števo Porubský
Panasonic VIERA TH-L42G3: Prvá s nahrávaním na SDXC karty!

Japonský Panasonic predstavil svoju prvú LED TV série VIERA s možnosťou nahrávania programov na pamäťové karty SD, vrátane najnovšieho typu SDXC. V súčasnosti maximálna kapacita 64 GB postačí na niekoľko hodín nahrávania ako inak vo Full HD rozlíšení.

 Panasonic VIERA TH-L42G3

Hoci Vianoce sú za rohom a zhon okolo zháňania všetkého možného je už dávno v plnom prúde, japonský Panasonic nelení a predstavuje novú VIERA televíziu s LED podsvietením a Full HD rozlíšením. Nič nezvyčajné, no novinkou na poli televízií je práve zabudovaný slot pre pamäťové karty SDXC, ktorý slúži nielen na prehrávanie multimediálneho obsahu, ale takisto aj na jeho nahrávanie. Na 64 GB SDXC kartu sa vmestí niekoľko hodín Full HD (cca 5 hodín pri 24 Mbps dátovom toku) videa, no 64 GB je maximum v súčasnej dobe, teoretické maximum je až 2 TB čo by postačilo aj na niekoľko dní nahrávania, napríklad počas dovolenky.

 Panasonic VIERA TH-L42G3

Model TH-L42G3 bude na trhu zatiaľ len s uhlopriečkou 42 palcov (106 cm) a samozrejme s podporou všetkých možných rozhraní, vrátane USB vstupu pre pripojenie externého disku či dvojice HDMI 1.3 portov. Lákadlom novinky bude aj špičkový IPS panel (IPSα panel) s LED podsvietením či podpora DLNA cez zabudovaný Wi-Fi konektor. Ak preferujete káblové pripojenie k internetu, ethernetový kábel určite využijete tiež. Bližšiu špecifikáciu výrobca zatiaľ neprezradil. Novinka sa na trhu objaví až začiatkom budúceho roka v Japonsku za cenu okolo 1 800 USD, teda okolo 1 350 €. Nanešťastie Panasonic zatiaľ neoznámil či sa model dostane aj do Európy a ak aj áno, cena bude určite o niekoľko sto eur vyššia. O novinke informoval server akihabaranews.com.