Reklama

Panasonic Toughbook CF-53: odolnejší, tenší a flexibilnejší

Marek Šimunek

Spoločnosť Panasonic predstavila nový model notebooku Toughbook, ktorý spadá do strednej triedy odolných notebookov a jeho tri varianty potešia ľudí, ktorí pracujú často v teréne, alebo zamestnancov automobilového priemyslu. Oproti predchádzajúcim modelom ponúkne tenší profil a bohaté možnosti pripojenia, ktoré dopĺňa voliteľný dotykový displej.

Panasonic Toughbook CF-53

Väčšina z užívateľov si na svoje prenosné počítače dáva veľký pozor, avšak sú zamestnania, kde sa notebooky nevyhnú drsnejšiemu zaobchádzaniu alebo možnému kontaktu s tekutinou. Presne pre tieto prípady existujú odolné notebooky, ako napríklad Panasonic Toughbook. Najnovší prírastok medzi týmito „drsňákmi“ predstavuje model Toughbook CF-53, ktorý sa radí medzi stredne odolné notebooky. Jeho pevné telo zo zliatiny horčíku si hravo poradí s vibráciami, vlhkosťou, obliatím tekutinou, prípadne pádom z výšky 76 cm a jednoduché prenášanie celého notebooku umožní pútko integrované priamo do tela notebooku. Ani počas tvrdého pracovného nasadenia v teréne sa nebudete musieť obávať škrabancov alebo poškodenia dát uložených v Toughbooku CF-53. Pri práci v exteriéri je veľmi dôležitým prvkom aj displej. Ten v prípade Toughbooku CF-53 poskytuje uhlopriečku 14“ a rozlíšenie 1 366 x768 bodov. Samozrejme nechýba antireflexná vrstva pre zamedzenie odrážania slnečných lúčov. Okrem štandardného displeja môžete svoj Toughbook CF-53 vybaviť aj dotykovým displejom, ktorý navyše disponuje polarizačným filtrom pre dosiahnutie dokonalej viditeľnosti za každých podmienok.

Panasonic Toughbook CF-53

O dostatočný výkon sa bude starať moderný procesor Intel Sandy Bridge, konkrétne model Intel Core i5-2520M vPro s taktom 2,5 GHz, ktorý doplní 4 GB operačnej pamäte rozšíriteľnej na 8 GB. Samozrejmosťou je možnosť vybavenia CF-53 SSD diskom s maximálnou kapacitou 128 GB. Široké možnosti pripojenia zahŕňajú USB 3.0 porty, HSPA+ modul Ericsson F5521GW, spolu s možnosťou vybavenia CF-53 aj staršími portami ako napríklad sériový port, dva PC Card sloty alebo dvojica LAN konektorov, ktoré nájdeme napríklad vo verzii určenej pre automobilový priemysel, kde sa tieto druhy pripojenia hojne využívajú pri autodiagnostike.

Vedeli ste?

Prvý Panasonic Toughbook bol predstavený v roku 1994 a dnes má Panasonic 65 % podiel na európskom trhu s odolnými počítačmi.

 Výrobca myslel aj na multimediálne využitie týchto pracovných nástrojov a tak nájdete na Toughbooku CF-53 webkameru a v prípade slabších svetelných podmienok sa môžete spoľahnúť aj na podsvietenú klávesnicu. Integrovaná 9 článková batéria by podľa výrobcu mala zabezpečiť dostatok energie mobilným pracovníkom pre 10 hodín práce bez potreby nabíjania. Okrem štandardného modelu bude k dispozícii aj špecializovaný model pre automobilový priemysel a model s dotykovým displejom. Panasonic Toughbook CF-53 by sa mal začať predávať v priebehu júna, pričom cena základného modelu je 2 259 € a cena modelu s dotykovým displejom bola stanovená na 2 746 €.

Panasonic Toughbook CF-53

Foto: Panasonic

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.