Reklama

Panasonic ToughBook 55 ponúka maximálnu modulárnosť a 40-hodinovú výdrž

Zdroj | Panasonic
Stanislav Vinc
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic predstavil nový prírastok do svojej série odolných notebookov. ToughBook 55 je však nielen odolný, ale navyše plne modulárny. Odpojiť a vymeniť na ňom môžete takmer všetky komponenty.

Ešte nedávno si mohol každý na svojom notebooku kedykoľvek vymeniť batériu, operačnú pamäť alebo aj úložisko bez toho, aby musel mať akékoľvek technické zručnosti alebo musel navštíviť servis. Dnes vám s výmenou väčšiny komponentov nepomôže už ani servis, sú totiž pevnou súčasťou matičnej dosky, alebo sú minimálne veľmi dobre prilepené k telu notebooku.

Panasonic ToughBook 55 ide proti prúdu, vymeniť na ňom môžete takmer každý komponent a niektoré z nich dokonca aj bez toho, aby ste ho museli vypínať. Aj preto má notebook pomerne nemoderný dizajn a hrúbku 3,3 centimetra. Poďme však pekne poporiadku.

Zdroj | Panasonic

Aj keď to vyzerá tak, ako keby Panasonic vytiahol zo šuflíka dekádu zapotrošený notebook, v skutočnosti v jeho útrobách nájdeme procesory Intel Core ôsmej generácie počnúc modelom i5-8365U, až po i7-8665. V prípade všetkých konfigurácií ide o varianty s technológiou Intel vPro, ktorá slúži najmä v korporáciách na zvýšenie bezpečnosti a vzdialenú správu počítačov.

Zdroj | Panasonic

V základe má ToughBook 55 iba 8 GB RAM, no ako už asi tušíte, túto pamäť si môžete pokojne rozšíriť až na 64 GB. To platí aj pre základné úložisko pre dáta s kapacitou 512 GB, pri ktorom si už pri kúpe môžete zvoliť 1 TB variant. K dispozícii je aj miesto pre sekundárne úložisko.

Zdroj | Panasonic

Vymeniť je možné aj vstavanú batériu, ktorá poskytuje 19-hodinovú výdrž na jedno nabitie. ToughBook 55 má však vo svojej konštrukcii miesto aj na ďalšiu batériu, ktorá predĺži jeho výdrž až na neuveriteľných 40 hodín. Túto batériu pritom môžete z notebooku vybrať kedykoľvek aj počas jeho prevádzky.

Pozrite si

Dva displeje bez kompromisov, to je Asus ZenBook Pro Duo

Ak by sa vám málilo grafického výkonu, do tela môžete pridať aj dedikovanú grafickú kartu AMD Radeon Pro WX 4150. Notebook klasicky ponúka dvojicu portov USB 3.0, jeden USB-C, HDMI, Gigabitový Ethernet a čítačku microSDXC kariet. Porty však môžete vymeniť tiež, čím môžete získať ďalšie porty USB A alebo aj VGA.

Zdroj | Panasonic

Vyberateľná je aj DVD mechanika, ktorú je možné vymeniť za Blu-ray mechaniku. Notebooku nechýba ani snímač odtlačkov prstov a čítačka kariet SmartCard. Panasonic vám dovolí vymeniť dokonca aj tieto čítačky.

Zdroj | Panasonic

ToughBook 55 by samozrejme nemohol niesť takéto meno, ak by nevydržal drsnejšie podmienky. Spĺňa preto certifikáciu IP53, ktorá používateľom zaručuje aspoň odolnosť voči striekajúcej vode a dažďovým kvapkám.

Pozrite si

Sony k 40. výročiu reinkarnoval Walkman

Opomenúť samozrejme nemôžeme ani 14-palcový displej, ktorý prekvapuje jasom 1 000 cd/m². V základe ponúka iba rozlíšenie 1 366 x 768, no k dispozícii bude aj Full HD variant. Displej sa okrem toho prispôsobuje dennému a nočnému osvetleniu, aby tak znížil námahu očí pri celodennej práci.

Panasonic ToughBook 55 je primárne určený pre nasadenie do terénu, no cenou sa vyslovene neorientuje iba na takýchto spotrebiteľov. V základnej konfigurácii totiž začína na cene 2 249 dolárov. Na svetových trhoch je v predaji už dnes. Informácie o cene a dostupnosti na našom trhu zatiaľ nemáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.